військові журналісти

Знову списки "обраних": звістка про "червоні зони" на війні обурила воєнкорів – звернення ЗМІ до влади

Журналістів, які висвітлюють російсько-українську війну, поділили на "своїх" і "не своїх". Війну вкотре намагаються цензорувати!

Українські воєнкори відреагували на новину про "червоні зони" для ЗМІ, тобто про те, що в низку населених пунктів і громад представникам преси заборонено в'їжджати для висвітлення війни. Обурення виникло, адже, виявляється, "червоні зони" існують лише для "не своїх" журналістів". Це щось на кшталт "усі рівні, але одні рівніші за інших"?

Пояснення такого рішення турботою про здоров'я та життя викликало гомеричний сміх, пише у Facebook журналістка "5 каналу" Ольга Калиновська.

Вона зауважила, що й раніше працювати журналістам на нулі було непросто, а висвітлення війни перетворювалося на "маніпуляції пальцями". А з появою т. зв. "червоної зони" на нормальній роботі ЗМІ на передовій "по суті, поставили хрест".

"Коли ми дізналися про списки "обраних", кому таки дозволили потрапляти в заборонені для більшості міста/місця, у мене особисто з'явилося дуже неприємне відчуття дежавю. Ми це вже проходили. І це було, (сподіваюсь), минуле. Коли ми лише починали боротися за право бути цивілізованою державою. Я наївно думала, що там, у минулому, все і залишиться", – пояснює Ольга Калиновська.

Керівник проєкту Donbas Frontliner, журналіст Андрій Дубчак наголошує:

"Сьогодні не може бути ані закритих зон (за винятком оперативно визначених у зв'язку з обстановкою), ані списків зі "своїми".

Воєнні кореспонденти оприлюднили відеозвернення, адресоване Офісу президента, Мінкульту, Міноборони. Йдеться про те, що влада створила в зоні бойових дій "світлофор": розмежування населених пунктів за кольором, і з "червоною зоною" – від Вугледару до Авдіївки, Сіверська і Бахмуту, де заборонена робота медіа.

"А ви знали, що журналістів, які висвітлюють російсько-українську війну, поділили на "своїх" і "не своїх"? І що війну вкотре намагаються цензорувати? Буквально за кілька днів після цього ми дізналися, що існує список ЗМІ, яким влада все ж дозволяє висвітлювати події навіть у "червоній зоні". Прізвища та імена "своїх" медійників "спустили" виконавцям на місцях. І ми – ті, хто є в так званому списку і ті, хто в нього не потрапив – протестуємо", – пише Ольга Калиновська.

Звертаємося до влади: можливо, це ж якась помилка, правда? Далі буде конструктивне рішення, так?

У зв'язку з рішенням влади, зокрема, Авдіївка Донецької області опинилася в "червоній зоні" та з 27 березня закрита для в'їзду. До міста, зокрема, не зможуть потрапити журналісти та волонтери.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: УКРАЇНСЬКІ ЗАХИСНИКИ ПОКАЗАЛИ, ЯК ПЕРЕСУВАЮТЬСЯ ВУЛИЦЯМИ БАХМУТА

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.