Історія про переселенця, якому "порвали рот за російську мову", виявилася фейком

  Свідки, правоохоронці та сам потерпілий спростовують, що бійка трапилася через мовну суперечку

  Історія про переселенця-інваліда, якому нібито на Сумщині порвали рота за те, що чоловік розмовляв російською, виявилася фейком. Про це повідомляє Stop Fake, посилаючись на слова потерпілого.

  Як з’ясувалося, між двома чоловіками трапився побутовий конфлікт. Обидва були напідпитку.

  Натомість директор сумського телеканалу АТВ Сергій Клочко раніше заявив, що причиною конфлікту стало мовне питання. Він же підписав новинний сюжет так: "Порвали рот через російську мову. Таким чином в селі Буймер, на Тростянеччині, місцеві вирішили привчити до рідної, української мови, інваліда, переселенця з Донецька. Налякані цим випадком жінки-переселенки тепер не виходять на вулицю поодинці. Через резонанс, що виник, бояться самосуду від селян".

  Водночас, свідки, правоохоронці та сам потерпілий слова Клочка спростовують. Заступник начальника Тростянецького відділу поліції Віталій Разбейко каже про побутовий характер конфлікту.

  "Зловживали спиртними напоями. За фактом, потерпілого доставили з рваною раною рота до лікарні. Сам він до правоохоронних органів не звертався. Все це (про мовну причину конфлікту – ред.) розповідає його дружина. Він сам взагалі нічого не хоче. Каже: "не потрібно мене турбувати, я ні до кого претензій не маю", – розповів Разбейко.

  Сільський голова Буймеру також каже про побутовий конфлікт через зловживання спиртними напоями.

  "Сиділи випивали, і один іншого вдарив. От і все. А потім помирилися. Два п'яних чоловіка вдарили один одного, і все. Ніхто його машиною не переїжджав, ніхто не переслідував. Справжня брехня", – наголошує Микола Комишанський.

  При цьому сам потерпілий заперечив, що отримав травму внаслідок бійки: "Бійки не було. Не було бійки. Я впав у льох просто".

  Довідково: 29 червня в селі Буймер біля магазину сталася бійка за участі переселенця з Донбасу В'ячеслава Рожкова. Колишній шахтар отримав рвану рану рота. Водночас, низка українських ЗМІ поширила інформацію про інцидент з коментарями про мовну причину конфлікту. Буцімто місцеві мешканці не хотіли чути російської мови у селі.