Пам'ятник Івану Піддубному
Пам'ятник Івану Піддубному Сайт міськради Черкас

Запрошуємо на Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам'яті Івана Піддубного

  18-го серпня Чорнобаївщина знову збирає під спортивні знамена кращих спортсменів та шанувальників спорту з усієї України

  Вже доброю традицією у Чорнобаївському районі Черкащини стало проведення Всеукраїнського свята богатирської сили на призи пам'яті Івана Максимовича Піддубного. Цього року святкування відбудеться у селі Красенівка, на історичній батьківщині людини-легенди, уславленого борця, шестиразового чемпіона світу з боротьби, який був уособленням звитяги і незборимого національного духу.

  Піддубний прославив український народ на весь світ. Девізом його життя було "Завжди перемагати: і іншу силу, і хитрість, і підступність". Йому судилося вічно жити в пам'яті багатьох поколінь, стати гідним прикладом для наслідування.

  18-го серпня Чорнобаївщина знову збирає під спортивні знамена кращих спортсменів та шанувальників спорту з усієї України.

  Свідченням значимості цього важливого заходу є те, що цього року турнір із греко-римської боротьби пам'яті Івана Піддубного увійшов до єдиного календарного плану Міністерства молоді та спорту України. Участь у ньому візьмуть спортсмени вагових категорій 130, 97, 87 кг, які входять у число перших 12 борців чемпіонату України 2017-2018 років.

  У програмі свята: традиційне богатирське шоу "Найсильніша людина свята – 2018", показові виступи Європейської федерації Лао-Тайських бойових мистецтв "Білий лотос", показові виступи із пауерліфтингу "Не переводяться у нас богатирі і множать славу рідної землі"спортивного клубу "Вікінг" смт Чорнобай, показові виступи з хортингу клубу "Сокіл". Уперше серед учасників та гостей свята буде проведено конкурс "Піддубняк", а для дітей – розважальну програму "Проростають, мов дубки, молоді "піддубнячки".

  Громади району запрошують на Спаський ярмарок "Заготовив меду про запас? Бо вже завтра Яблучний прийде Спас", на якому можна буде продегустувати мед, яблука, сирно-молочну продукцію. Красенівська громада пригощатиме юшкою та кашею.

  Також у програмі свята: фотоконкурс вишиванки, виставка-продаж виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва, виставка малюнку, святкова лотерея, дискотека. Приєднуйтеся до свята нащадків великого українця Піддубного.

  Історична довідка. Вже більше 60 років на батьківщині Івана Максимовича – видатного атлета зі світовим ім'ям – вшановують його пам'ять. Уже в 50-60 роках минулого століття у рідному селі Піддубного – Красенівці – на зеленому майдані біля козацької могили на Хрущівці щороку мірялися козацькою силою та спритністю шанувальники класичної боротьби.

  Проводило ці змагання місцеве господарство. Сільська рада дбала про те, щоб приїжджі спортсмени були забезпечені житлом, громадським харчуванням. Люди охоче запрошували гостей до себе, більше того були раді, коли поселили до них якогось борця. На свято обов'язково запрошували рідних Піддубного: брата Митрофана Максимовича (він був почесним суддею змагань), сестру Євдокію Максимівну з дочкою Марією. На цих змаганнях, крім прославлених богатирів – борців, виступали і місцеві любителі класичної боротьби.

  Попередній матеріал
  Відмовлялася лікувати АТОвця: лікарку з Інституту раку поновили на посаді – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Масштабна ДТП на Одещині: водій маршрутки загинув, багато потерпілих
  Теги: