Рейтинг Фокус_реклама
Рейтинг Фокус_реклама Фото Фокус

Топ-100 найбагатших українців: рейтинг очолив Рінат Ахметов

Серед ста найбагатших українців лише три жінки

Журнал Фокус опублікував свій 12-й рейтинг 100 найбагатших людей України. Головна тенденція – статки найбагатших співвітчизників зросла майже до рівня дореволюційних часів. Але докорінної трансформації української економіки не відбулося. Як і раніше капітали найбагатших українців визначають ціни на сировину на світових ринках. Тому падіння сировинних індексів здатне в черговий раз переграти економіку країни під час кризи.

Рейтинг Фокус_реклама
Рейтинг Фокус_рекламаФото Фокус

У п'ятірці лідерів: Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго, Вадим Новинський. В черговий раз очолив рейтинг найбагатших за підсумками 2018 року Рінат Ахметов, який є потужним гравцем у галузях металургії, паливно-енергетичного комплексу, фінансів, нафтогазового сектора і медіаринку. Активи, що належать йому, генерують 30% національного ВВП. У порівнянні з минулим роком стан лідера рейтингу збільшився і склав $ 8,04 млрд. У цілому, в руках першої десятки учасників рейтингу зосереджені 21,6 мільярдів доларів.

Рейтинг Фокус_реклама
Рейтинг Фокус_рекламаФото Фокус

Рейтинг Фокус_реклама
Рейтинг Фокус_рекламаФото Фокус

Чинний президент України Петро Порошенко займає 12 позицію в топ-100 ($ 850млн), а кандидата в президенти Володимира Зеленського поки немає серед учасників списку 100 найбагатших людей країни.

Цього року рейтинг помітно оновився: у сотню потрапили Аднан Кінан (KADORR Group), Володимир Зубик (Інтеграл-буд), Василь Астіон (Dnipro Agro Group), Олександр Кузьмінський ("Глобино"), Тарас Кицмей (SoftServe). Серед ста найбагатших українців лише три жінки – Галина Герега (співвласниця "Епіцентр К"), Філя Жебровська ("Фармак"), Наталія Бондарева ("Баядера").

Якщо говорити про портрет середньостатистичного українського мультимільйонера, то йому 54 роки, і він володіє в середньому 409 мільйонами доларів. Сумарний статок всій сотні становить 40,9 мільярдів доларів.

Рейтинг Фокус_реклама
Рейтинг Фокус_рекламаФото Фокус

Рейтинг враховує не тільки українських громадян, але і експатів, які заробили основний капітал в Україні. При розрахунку бралися до уваги основні бізнес-активи, що належать підприємцям. Також враховувався кеш, отриманий від продажу бізнесу за останні вісім років.

У найближчі дні повний рейтинг ста найбагатших українців буде опублікований на сайті Focus.ua.

Редакція Фокуса щорічно створює рейтинги найвпливовіших українців, найвпливовіших жінок нашої країни і найбагатших людей України.

Попередній матеріал
У Києві обмежать рух проспектом Перемоги
Наступний матеріал
На Донбасі при виконанні бойового завдання загинув брат Героя України
Теги: