artarsenal.in.ua

Простір, тіло, діяльність: чого чекати від IV Освітнього фестивалю "Арсенал ідей" у Києві

Фестиваль триватиме з 26 по 30 вересня у Мистецькому Арсеналі у Києві

Мистецький арсенал запрошує дітей та дорослих на ІV Освітній фестиваль "Арсенал Ідей", що відбудеться з 26 по 30 вересня. Вчетверте Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький Арсенал" та Благодійний фонд "Мистецький Арсенал" організовують креативний простір, у якому поєднуються творчість дітей та дорослих, наукові інновації та сміливі мистецькі проекти, сучасні освітні програми та експериментаторство.

Тема цьогорічного фестивалю "Якби я був чимось / кимось / десь" має на меті продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включатиме три основні тематичні групи: "Простір", "Тіло" і "Діяльність".

 • "Простір" стосується нашого життя у місті та поза ним, орієнтації в просторі та його трансформації: дізнатись про міську історію та археологію, рослинність та архітектуру, секрети створення мап та розробки маршрутів. За допомогою віртуальної реальності можна буде поринути у внутрішній простір музею та вийти з міста у таємничий ліс. А також створити модель ідеального міста.
 • "Тіло" охоплює одночасно тілесні відчуття і уяву, світ живої природи і нових технологій. Під час фестивалю можна буде уявити себе в іншому тілі – тварини, рослини, фантастичної істоти. Дізнатися більше про те, як ці тіла влаштовані, та поекспериментувати з можливостями власного тіла.
 • "Діяльність" сфокусована, але не обмежується культурною діяльністю – тут можна буде приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інші професії, що наразі динамічно розвиваються.

У межах фестивалю відбудеться ІІІ ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – відкритий простір, де діти є безпосередніми учасниками заходу, а дорослі мають можливість почути їх думки та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього. Чи можуть діти самі будувати освітню траєкторію? Чи мають вони право на помилку? Як дорослі можуть допомогти у навчанні? Що, на думку підлітків, варто змінити в середній освіті? Що працює / не працює в сучасній освіті? Форум дозволить почути думки, з’ясувати інтелектуальні та емоційні потреби дітей, разом з ними та представниками експертного середовища обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.

Однією з визначальних рис фестивалю є його прагнення до інклюзивності, тому під час фестивалю "Арсенал ідей" будуть представлені активності, доступні для дітей і дорослих з інвалідністю та створено єдиний комунікаційний простір для всіх відвідувачів.

В рамках фестивалю відбудеться інклюзивний театральний проект "Більше ніж гра" – унікальний інтерактивний простір, що залучатиме усіх відвідувачів фестивалю до захопливої театральної програми, а також серії воркшопів та інших освітніх заходів. Проект «Більше ніж гра» створений театральною лабораторією Мистецького арсеналу спільно з театральними колективами, центрами, студіями, педагогами та фахівцями, які опікуються розвитком інклюзивного суспільства в Україні.

Програма дозволить визначити та створити найоптимальніші перформативні методики для їх подальшого використання у театральних та інклюзивних освітніх програмах.

Проект та усі події у рамках його програми покликані інформувати суспільство, про необхідність створення простору рівних можливостей.

Інклюзивний партнер фестивалю, Громадська організація "Відчуй" представить спеціальний фотопроект проект "Зіркова абетка". Завдання "Зіркової абетки" – підняти теми втрати слуху і адаптації людей, що не чують, – а це понад 3 мільйони українців. За статистикою, кожен дев'ятий українець втрачає слух і навіть не здогадується про це. Жестовою мовою говорять понад 250 000 українців, але її не вивчають у школах навіть на базовому рівні. Фотопроект "Зіркова абетка", створений аби звернути увагу на проблему людей, що не чують, та тих, хто втрачає слух. Важливо сказати усім тим, хто не чує або втрачає слух: «Ми вас чуємо! Ми вас відчуваємо!».

Також під час фестивалю буде представлено виставку Children of Vision британської фотографині українського походження Аліни Кісіної, що стала результатом її тривалої співпраці зі спеціальною школою-інтернат І-ІІ ступенів №11 міста Києва та Благодійного фонду "Мистецький Арсенал". За допомогою фотографічного портрету Аліна усуває межу між поняттями "дієздатність" і "недієздатність", виносячи на поверхню невидимий, прихований і часто недооцінений внутрішній світ дітей з порушенням зору. У проекті Children of Vision Аліна робить особливий наголос на "спогляданні" суб'єкта і на взаємозв'язку між суб'єктом і глядачем без втручання у внутрішній світ дитини.

Організатори фестивалю: ДП НКММК "Мистецький Арсенал" та Благодійний фонд "Мистецький Арсенал" у співпраці з Соціальною програмою Марини Порошенко.

Графік роботи фестивалю

26 вересня, середа 14:00-20:00

27 вересня, четвер 11:00-20:00

28 вересня, п'ятниця 11:00-20:00

29 вересня, субота 11:00-20:00

30 вересня, неділя 11:00-20:00 

 

Вартість квитків та абонементів:

 • Повний квиток – 50 грн. *
 • Сімейний квиток – 170 грн.**
 • Абонемент на всі дні фестивалю – 250 грн. ***

* Повний квиток дійсний для дорослих та дітей віком від 3х років.

** Сімейний квиток розрахований на родину з 4 осіб ( 2 дорослих та 2 дітей, або 1 доросла та 3 дитини).

*** Абонемент розрахований на 1 дорослого та 1 дитину та дає право відвідувати протягом всіх днів фестивалю.

 

Вхід безкоштовний (*за умови наявності дійсного посвідчення):

 • дітям до 3х років
 • *дітям з інвалідністю 1-2 групи та 1 супроводжуючому
 • *особам з інвалідністю 1-2 групи,
 • *дітям учасників та ветеранів АТО із 1 супроводжуючим
 • *працівникам музею,
 • власникам членської картки CIMAM (CIMAM membership card holders)
 • власникам індивідуальної чи корпоративної карток “Клубу друзів Арсеналу”.

Для відвідування організованих груп передбачено повний квиток на кожну дитину віком від 3х років.

Для організованих груп дітей від 15 осіб передбачено безкоштовне відвідування для 1-2 супроводжуючих.

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська, 12

Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua

facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:

[email protected]

Тел.: +380 44 288 52 26

 

А тепер детальніше про те, що вас чекає на фестивалі "Арсенал ідей"

Простір

Ми живемо у місті, але часто не замислюємось, як воно влаштоване. Хочеш знати більше? Сміливо крокуй вперед і ти дізнаєшся про міську історію та археологію, рослинність та архітектуру, секрети створення мап та розробки маршрутів. За допомогою віртуальної реальності поринь у внутрішній простір музею та вийди з міста у таємничий ліс. І разом з іншими створи модель ідеального міста.

Музей історії міста Києва. За допомогою фотографій, мап та ігор ви дізнаєтесь, як кияни змінювали своє місто протягом останніх ста років, а також зможете спробувати себе у ролі гіда та прокласти маршрут найдивовижнішими пам’ятками Києва.

Національний Києво-печерський заповідник. Бувають мапи міста, країни, заповідника, мапи дитячі та інтерактивні, старовинні та сучасні. А також мапу можна створити для будь-якого простору, в тому числі уявного. Станьте дослідниками і пропливіть річкою відкриттів та океаном цікавості.

Крокуй! KyivLab. Крокуйте містом мрії, складайте власні маршрути і створюйте мапи. Також на вас чекають пазли та гра-меморі з архітектурними об'єктами. А 29 вересня об 12:00 відбудеться майстер-клас "Паперове місто" (проводить Олена Зарецька).

Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України. Як поширюються рослини в місті, і для чого їм потрібні "пушинки", "липучки" та "гелікоптери"? Роздивіться зблизька знайомі та незнайоме насіння, дізнайтесь про мету їхніх пристосувань та відтворіть переміщення насіння в різних середовищах.

Етнографічний комплекс "Українське село". Простір, в якому ми живемо – це не тільки площі та вулиці, а й кімнати та коридори. Зазирніть усередину української хати, дізнайтесь, з яких матеріалів її будували, та з яких частин вона складається. А також навчіться правильно розставляти всередині основні меблі та речі.

New Cave Media. "Знайомство з туконі" — це поєднання віртуальної реальності з відео 360°, анімації та класичної книжкової ілюстрації.

Мелітопольський міський краєзнавчий музей. А тепер час отримати практичні археологічні навички! Що сховано у кургані? Отримайте інструменти, прослухайте інструкцію та починайте розкопки! Заняття відбуваються щогодини.

Музей історії Десятинної церкви. Навіщо історичні пам’ятки у місті майбутнього? Що можна і чого не можна будувати поруч із ними? Стенд музею пропонує відвідувачам не лише знайти відповіді на ці питання в інтерактивному форматі, а й розважитися пазлами і розмальовками на археологічну тематику.

Національний Художній Музей України. Зазирніть всередину музею і ви побачите, як оживають картини. А також навчитесь самі оживляти зображення на майстер-класах зі stop-motion анімації, що стартують щогодини. Для участі у майстер-класі вам потрібен смартфон, додаток безкоштовний. Музейна програма відбувається спільно з Linzar.

Дитяча архітектурна студія Arch4kids. "Місто дітей", яке ми створюємо всі разом. Підійдіть до стенду і покажіть, скільки завдань ви виконали у частині "Простір" музейного маршруту. В залежності від цього ви отримаєте певну кількість будівельних блоків, якими буде заповнюватися місто.

LoraShen Studio. Квіткові кутюр'є,  використовуючи флористику та декор, вони створюють унікальний простір міста.

Тіло

Уяви себе в іншому тілі – тварини, рослини, фантастичної істоти. Дізнайся більше про те, як ці тіла влаштовані, та поекспериментуй з можливостями власного тіла. Уяви себе духом у світі снів, не обмеженим фізичною реальністю. Уяви, що сприймаєш світ передусім на дотик або слух, або через органи чуття, яких людина не має. Врешті, дізнайся, як зробити світ кращим для тих, хто живе навколо тебе.

Teleport360. Зір, слух, нюх, дотик, смак – 5 відчуттів, 5 інтерактивних зон. Дізнайтесь, як саме ми бачимо, зберіть телефон власноруч, протестуйте нюхову пам'ять та чутливість різних ділянок шкіри, а також проведіть багато інших дослідів, пов'язаних із відчуттями нашого тіла.

Dream Projects. Хто ми, коли спимо? Поринь у спеціальний простір, який має форму розмітки, нанесену на підлогу, стіни та предмети. Розмітка задає певні положення тіла, які необхідно вибрати глядачам-дослідникам для участі і взаємодії з простором та один одним.

Київський зоопарк. Чи можете ви стрибнути як коник або заєць? А подивитись на світ очима хамелеона? А чи знаєте ви, як відчувають себе тварини у світі людей? Уявіть себе твариною в ігровій програмі від київського зоопарку.

Третя після опівночі. Музей в темряві "Третя після опівночі" – єдиний в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів. Спеціально для Арсеналу Ідей була збудована темна кімната, де ви зможете пережити унікальний досвід, який змінить ваше сприйняття світу.

ГО "Ти особливий". Чи знаєте ви, що популярна шкільна гра у "крапки" є лише спрощеною версією давньої східної гри/мистецтва Го? А пробували грати із зав'язаними очима?

Експериментаніум. Інтерактивні анатомічні експонати допоможуть розібратися, як влаштоване людське тіло, як воно розвивається на шляху від ембріона до дитини.  Інші експонати демонструють зв'язок між анатомією та фізикою: як електричні імпульси уможливлюють роботу нашого організму, в тому числі мозку. Щодня о 14:00, 15:00 і 16:00 в коротких лекціях можна буде дізнатися, що таке любов з точки зору біології, і як працюють гормони.

Inclusive friendly. Відчуй себе та світ навколо, поринувши в історію, яку приготувала для Вас команда Inclusive Friendly – освітній партнер Арсеналу Ідей. Сенсорний лабіринт допоможе Вам поринути у світ дитинства та вийти за межі звичайного.  

Якщо вам потрібна допомога по супроводу, звертайтесь до наших волонтерів, яких знайдете на всіх локаціях фестивалю. Волонтери пройшли підготовку-тренінг "інклюзивно привітні", знають правила супроводу осіб з інвалідністю та володіють елементами жестової мови.

*Inclusive Friendly – унікальний проект розвитку інклюзивно привітного суспільства, що діє в Україні понад 2 роки, проводячи понад 100 лекцій-тренінгів в рік для громад та підприємств, а також проводить оцінку рівня інклюзивності, фізичним облаштуванням та супроводом у сфері доступності та інклюзіі.

Національний музей медицини України. Розповідь про анатомів та анатомію, проілюстрована інтерактивною збірною моделлю тіла. Різна текстура "органів" зацікавить наймолодших, а також дозволить познайомитися із експонатами незрячим людям.

Національний Музей Революції Гідності. Спільно з партнерами Асоціація медиків Революції Гідності та ГО Громадський інформаційний простір музей проводить заняття з надання першої допомоги.

Національний науково-природничий музей НАН України. Познайомтесь із моторошним світом хижих рослин, візьміть участь у майстер-класі з препарування палеонтологічних зразків та пограйте в мінералогічну гру від геологічного відділу.

Childrenkinofest/Linoleum/Fightforright

Перегляньте короткометражні анімаційні та ігрові фільми з програми фестивалю Childrenkinofest та анімацію з фестивалю Linoleum. Фільм супроводжує тифлокоментар від громадської організації Fightforright, який дасть можливість переглянути стрічку незрячим. Також на локації проводяться майстер-класи з написання тифлокоментарів.

 

Діяльність

Ким ти хочеш бути, коли виростеш? Марсіанським колоністом, куратором виставки на космічній станції або перекладачем на міжпланетних переговорах? Приміряй на себе різноманітні ролі, дізнайся, які навички та знання для них потрібні, та придумай професію, якої ще не існує.

Національний музей історії України / Музей історичних коштовностей України. Люди грали в ігри протягом усієї своєї історії. А ви колись грали у давньоруський Млин, давньоскандинавський Хнефатафл, трипільську Михен чи гру з царських гробниць Ура? Також на стенді щодня о 14:00 відбувається майстер-клас із карбування монет, а о 15:00 – гра "Власний музей".

Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Дізнайтеся, як передавати повідомлення на відстані за допомогою жестів, рухів та зображень на прикладі сигнальних морських прапорів. Також буде проведено майстер-клас з реставрації паперу.

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин". Історики мають дивовижну здатність дізнатися та розказати іншим безліч цікавого не лише про видатних діячів минулого, а й про кожне містечко і село, замок і хутір. Станьте дослідником Чигиринщини через ігри і пазли від музею.

Меморіальний музей-садиба В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа. Бути вчителем та учнем у школі 19 століття було непросто – спробуйте написати щось чорнилами і пером! Окрім постійних активностей, о 12:00, 15:00 та 18:00 на стенді проводяться музейні уроки.

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Мрієте про роботу музейного куратора? Тут ви зможете використати музейні матеріали для створення особистих історій, ставши співкураторами макету експозиції "Українське мистецтво XVIII-ХХ ст." Також тут можна спробувати себе у ролі художника, доповнюючи макет власними роботами. Щодня з 15:00 до 17:00 на стенді відбуваються тематичні майстер-класи.

Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна, Чугуїв. За допомогою музейних авторських ігор ви дізнаєтесь про життя художника на прикладі Іллі Рєпіна, а ребуси про музейні професії розкриють таємниці музейної роботи.

Школа бізнесу та розвитку підлітків Start Now. Заняття з профорієнтації, тренінги з акторської та ораторської майстерності, маркетингу та критичного мислення, психологічні та бізнес-ігри. Окрім занять від дорослих професіоналів, підлітки зможуть взяти участь у тренінгах від своїх однолітків. Детальний розклад занять дізнавайтесь на нашому сайті та біля стенду.

Державний музей іграшки. Дослідіть іграшку, створену на перетині науки та мистецтва – калейдоскоп, намалюйте власні історії на піску та сфотографуйтеся у селфі-зоні.

Музей Історії Туалету. Вирушайте у подорож крізь простір і час, де через зміну гігієнічних звичок прослідковується розвиток цивілізації. У нагоді вам стануть спеціально розроблені настільні ігри, а також трон-сюрприз, де ви зможете відчути, як жилося королям у добу Відродження.

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України. Чи не є все, що ми бачимо і що робимо, лише тінями на стінах печери? Подумайте про це під час таємничої мандрівки уявними світами за допомогою ручного театру тіней.

Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м. Києві. Є люди – як-от Павло Тичина – які просто не можуть зупинитися на одному виді діяльності. Як їм вдається організувати свій час? Протестуйте свої навички мультизадачності за допомогою гри-годинника. А 27 вересня о 17:00 та 30 вересня о 15:00 ви зможете приєднатися до майстер-класу, щоб створити закладку до свого щоденника.

Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського. Роль музейного дослідника непроста, адже вимагає, окрім глибоких знань, зосередженості та логічного мислення. Знайдіть помилки у експозиції через гру "Музейний детектив". Додатково проводяться майстер-класи з тифлографіки.

Приватний музей історичного костюма та стилю Вікторії Лисенко. Відчуй себе панянкою або кавалером 18 століття, примірявши капелюшки та аксесуари. Щодня о 15:00 та 18:00 проводяться майстер-класи "Основи моделювання одягу" і "Столовий етикет від вікторіанської епохи до сьогодення".

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара". Відчуйте себе дослідником народної культури: прослухайте традиційні пісні та розгадайте загадки до них. На локації також відбудуться танцювально-ігрові майстер-класи: 28 вересня, п'ятниця 19:00 – Школа народного танцю "Божичі"; 29 вересня, субота 15:00 – Дитячий фольклорний ансамбль "Райгородок"; 30 вересня, неділя 16:00 – Гурт "Буття".

Бельвіль. За допомогою настільних ігор можна познайомитися з різними професіями, вдосконалити навички, які стануть у нагоді в повсякденному житті – стратегічне мислення, планування, ефективне ведення перемов.

Сверлик. Навіть у космічному майбутньому не зникне необхідність у майструванні власними руками. "Сверлик" – це місце, де діти і дорослі майструють та декорують, створюють цікаві художні роботи з дерева за допомогою електроінструменту.

Музей космонавтики ім. С.П. Корольова. "Що б я робив на іншій планеті, якби був поселенцем?".  Можливо, за кілька років це питання з фантастичного стане цілком актуальним. Тому спеціально для фестивалю музей привозить свої унікальні експонати, за допомогою яких ви навчитеся пристосовуватися до незвичних умов на чужій планеті та виживати у космосі.

Diacom. "Дерево професій" – це інсталяція, в який ви можете побачити не тільки професії, які будуть актуальними у найближчому майбутньому, а також які предмети для них потрібно вивчати, та вміння, які необхідно засвоїти. Ознайомившись із інсталяцією, ви можете доповнити її, написавши власну професію мрії - можливо таку, якої ще не існує. Також на локації щодня о 12:00, 14:00 та 16:00 проходитиме інтерактивна лекція про історію технологій.

Мала академія наук України. Програма від МАН пропонує ознайомитися з широким спектром можливих професій: від фізики, хімії і біології до інженерії та дизайну. Виділення ДНК з бананів, хімічний дослід "Зубна паста для слона", пошук найкращого водовідштовхувального засобу для взуття та конструювання парашута – це лише невеличка частина активностей та майстер-класів, що постійно проходитимуть на локації.

KIDBI SmartRob. Спробуйте себе у професії робототехніка-програміста, пройдіть інтерактивний квест та запрограмуйте робота для робобоїв! А також вдосконалюйте навички фінансової грамотності у настільній грі.

Попередній матеріал
В отруєному хімічними викидами Армянську частішають випадки мародерства – блогер
Наступний матеріал
Ледь не до зупинки дихання: Балух скаржиться на сильні болі в серці – ЗМІ
Теги:
Loading...