5 канал

Проект "Art for Future": малюй подорожуючи

Учасники проекту - найталановитіші учні Київської Спеціальної Художньої школи-інтернат імені Тараса Шевченка

Це школа унікальна на всьому західно- та східноєвропейському просторі. Маленькі великі таланти з усієї України мають змогу вивчати з 5 класу, поряд зі звичайними шкільними предметами, весь спектр спеціальних художніх дисциплін в усіх напрямках - малюнок, живопис, графіка, архітектура, прикладне мистецтво, креслення, дизайн, композиція, скульптура. Така унікальна грунтовна освіта дає змогу випускникам школи легко вступати до лав Національної Академії Мистецтв та до закордонних ВНЗ, багато з них стають провідними митцями та архітекторами в Україні, Європі та США.

Мета проекту "Art for Future" - культурний обмін художніми надбаннями, презентація українського мистецтва закордоном, ознайомлення дітей з принципами сучасного європейського мистецтва.

Участь у проекті, за конкурсним відбором, приймають 14 найкращих учнів школи віком від 12 до 16 років. Діти відправились у мистецький тур Європою, який триватиме з 30 червня по 11 липня, Київ - Краків - Мюнхен. Найважливіший компонент проекту -  малювання на відкритому повітрі, малювання у мальовничих місцинах Баварії, а також співпраця з німецькою художньою школою "Regenbogen" – майстер-класи та лекції з сучасного мистецтва, відвідування музеїв. Тобто кожен день проекту до обіду діти малюють, а у другій половині дня проводяться різні пізнавальні активності. Як кульмінація проекту проводиться виставка-презентація у Генеральному Консулаті України в Мюнхені. Виставка відбудеться 6 липня о 18:00.

Офіційну та фінансову підтримку проекту надає Департамент культури Мюнхену та Департамент з інтеграції (Kullturreferat та Auswärdiges Amt), офіційну підтримку також надає Генеральний Консулат України в Мюнхені. Головний партнер проекту - художня школа Regenbogen та співорганізатор - її директор Наталя Жураківська.

Проект є дуже актуальним, адже наразі класичне українське образотворче мистецтво знаходиться у якомусь вакуумі на роздоріжжі між народно-побутовим національним мистецтвом та занадто-сухо-традиційною радянською школою. Молодим талантам як повітря потрібен обмін з Європою, щось нове, сміливе та творче. Європа ж навпаки переживає часи гіпер-абстрактного, часто гротескно-"неякісного" мистецтва, тож українське образотворче мистецтво буде дуже цікавим джерелом натхнення та традиційної "якості".

5 канал

Попередній матеріал
Катастрофа МН17: Винні у трагедії відповідатимуть перед судом Нідерландів
Наступний матеріал
"Подивіться на ці обличчя": Напередодні саміту G20 у Гамбурзі розмістили плакати з обличчями українських військових