5.ua

На Луганщині встановлять новий Великодній рекорд

  По-справжньому величним і особливим цього року буде Великдень у Старобільську, що на Луганщині

  28 квітня 2016 року о 13:30 годині на Центральній площі під час акції «330-тий Великдень у Старобільську» буде встановлено рекорд України по розпису мальованок. 1330 мальованок стануть великодньою окрасою міста, яке на День Незалежності України святкуватиме свій 330-тий день народження. Урочистості до Дня міста починаються вже у Чистий Четвер.

  Ініціатори дійства - Старобільська міська рада і мистецька агенція «Територія А» підбирають традиційні слобожанські візерунки для мальованок, скупляють по всій Україні заготовки для великодніх яєць, продумують логістику дійства, адже мальованки мають бути розписані одночасно. Акція відбудеться на Центральній площі поруч із районним будинком культури імені Тараса Шевченка. До неї долучаться 500 старобільських школярів, ліцеїсти, студенти, митці, творча інтелігенція міста, військові, усі, хто любить традиції або хоче з ними познайомитися ближче.

  Долучиться до рекорду і відомий письменник, лудер гурту «Жадан і Собаки», земляк старобільчан Сергій Жадан. Керуватимуть процесом співачка, художниця, телеведуча, науковець-фольклорист Анжеліка Рудницька та писанкарі Луганщини.

  «Я щаслива, - коментує Анжеліка, - що після моїх відвідин Старобільська у друзів з’явилася ідея провести майстер-клас із писанкарства. Ми спершу задумали невелику акцію, яка зрештою перетворилася на масштабне дійство. Особливо приємно, що кияни, з якими ми проводили майстер-класи із писанкарства, передали свої мальованки Старобільську для рекорду із побажаннями миру, щастя, добробуту і любові. Так що початок рекорду є. І зв’язок між українцями з різних регіонівє. І від – нерозривний! З нетерпінням чекаю продовження!»

  Підтримали ініціативу – газета «Вісник Старобільщини», USAID, МБФ «Національне відродження», МБФ «Смолоскип» та усі небайдужі старобільчани, котрі люблять своє місто та українські традиції.

  Запрошуємо усіх долучитися до нашого рекорду! 28 квітня 2016 року, 13:30 година, Центральна площа Старобільська, акція ««330-тий Великдень у Старобільську». 

  Попередній матеріал
  СБУ піймала чиновника з Волноваської РДА на розкраданні шкільних грошей
  Наступний матеріал
  Деканоідзе розповіла, скільки правоохоронців працюватимуть в Одесі 2 травня
  Теги:
  Loading...
  На Великдень поліція охоронятиме більше 15 тисяч церков по всій Україні – Деканоідзе

  На Великдень поліція охоронятиме більше 15 тисяч церков по всій Україні – Деканоідзе

  Христос Воскрес! Як римо-католики Києва відзначають Великдень

  Христос Воскрес! Як римо-католики Києва відзначають Великдень

  Католицький Великдень: звернення Папи Франциска

  Католицький Великдень: звернення Папи Франциска

  Римо-католики Києва відзначають Великдень у храмі святого Олександра

  Римо-католики Києва відзначають Великдень у храмі святого Олександра