5 канал

На "5 каналі" відбудеться ексклюзивний показ докфільму "Я піду за сонцем"

  Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних сил України, о 20:00 на «5 каналі» відбудеться ексклюзивний телевізійний показ документального фільму «Я піду за сонцем», присвячений бійцям 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України Івана Зубкова.

  За два роки бійці 90-го батальйону, створеного під час війни, пройшли найгарячіші бої – Донецький аеропорт, Піски, Опитне, Водяне, Зайцеве, Авдіївка.  Україна має пам’ятати про тих, хто віддав своє життя, захищаючи країну від російської агресії. У 90-му батальйоні таких – 45. Саме про них цей фільм.

  Ідея створення фільму належить волонтеру, голові громадської організації "З країною в серці" Юрію Маковію.

  "Коли повертаєшся до Києва після зони АТО, бачиш: тут ні в кого немає війни. Вона ніби відійшла на другий план. Не так багато людей, які не піддалися цій ілюзії. Ми бачимо, хто служить на сході, в яких бойових ситуаціях вони опиняються, через що їм доводиться проходити. І тому ми хочемо нагадати - війна поруч. Бійці на передовій щодня ризикують життям і їм досі потрібна підтримка. Не лише матеріальна, а й моральна. Статті в пресі, книжки про героїв, документальні фільми…", – вважає Маковій.

  До творчої групи документальної стрічки "Я піду за сонцем" увійшла частина людей, які робили фільми "Аеропорт. Той день", "Рейд. Сила нескорених", а також волонтери.

  "Під час зйомок ми побували в одній із найгарячіших точок - авдіївській промзоні. Інтерв’ю доводилося брати безпосередньо під час обстрілу. Але найбільші емоції переживаєш не тоді, коли чуєш вибухи снарядів чи мін, відчуваєш ударну хвилю, а тоді, коли спілкуєшся з рідними загиблих. Адже кожна людина – цілий Всесвіт, який належить не тільки самій людині, а й близьким і друзям. Втрата одного Всесвіту – горе для багатьох. І треба це усвідомлювати і пам’ятати", – каже режисер і сценарист фільму Олексій Гончарук.

  Дивіться сьогодні, 6 грудня, о 20:00 ексклюзивно на "5 каналі" або наживо на сайті документальний фільм про десантників "Я піду за сонцем".     

   

  Попередній матеріал
  Горе-мати залишила без нагляду дітей на 9 днів – хлопчик помер
  Наступний матеріал
  Засідання парламентського Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВРУ - відео
  Loading...