Kyiv Art Fort 2017: війна та мир мовою мистецтва
Kyiv Art Fort 2017: війна та мир мовою мистецтва cultprostir.ua

Kyiv Art Fort 2017: війна та мир мовою мистецтва

  До 14 травня кияни та гості міста мають змогу відвдати культурно-соціальний проект “KYIV ART FORT 2017. Пленер сучасного мистецтва”

  До 14 травня кияни та гості міста мають змогу відвдати культурно-соціальний проект “KYIV ART FORT 2017. Пленер сучасного мистецтва”. На відвідувачів чекає насичена програма, цікава і дорослим, і дітям. Виставки, презентації, екскурсії, майстер-класи, кінопокази, творчі зустрічі – все, що відбуватиметься в Київській Фортеці протягом цих днів присвячено актуальній темі "Мистецтво між миром та війною". 

  Вхід на всі події  – вільний.  Проект організовано за підтримки Київської міської державної адміністрації в Києві на території Національного історико-архітектурного музею “Київська Фортеця”. Організатори проекту: cultprostir.ua, Initia еvents, Zenko Foundation.

  Директор Департаменту культури КМДА Діана Попова: "Коли минулого року Джамала виграла Євробачення, вона співала серцем і достукалася до всіх європейців. Ми зрозуміли, що Євробачення-2017 в Україні – наш шанс... Тепер ми використовуватимемо кожну мить протягом двох тижнів, щоб достукатися до всіх європейців, до всієї світової спільноти, щоб розповісти їм, як живе сьогодні Україна, мовою мистецтва. Вітаю вас із відкриттям цієї зони".

  організатори проекту – Адріан Афтаназів (співзасновник Zenko Foundation), Людмила Григоренко (директор Initia events ) – та відомі українські митці, зокрема Тіберій Сільваші, Владислав Шерешевський, Олександр Друганов, Віктор Рижих і Олександр Дяченко, Володимир Гулич, Олексій Владіміров, Ігор Ступаченко, Олексій Бурдій, Олександр Дубовик, Михайло Демцю, Микола Білик, Олександр Друганов, Роман Міхайлов та Настя Лойко. Мистецьку спільноту представив Віктор Сидоренко, який зауважив: "Через 20-30 років державу будуть судити не за тим, що вона зробила у промисловості. Ми не знаємо, що вироблялося за часів Шекспіра, однак сам Шекспір залишився у віках. Тому зараз ми творимо історію, історію культури України".

  Протягом роботи проекту кияни та гості міста зможуть побачити масштабну експозицію просто неба з художніх проектів провідних українських митців, яка розташувалась на території 1,3 га. Розпочала роботу виставка художників-участников проекта "Ukraine. The Best” та виставка робіт фіналістів Премії Анатолія Криволапа. Програма KYIV ART FORT 2017 дуже насичена та різноманітна.  Видання cultprostir.ua визначив 12 важливих причин, щоб відвідати Київську Фортецю протягом цих днів http://cultprostir.ua/uk/post/12-prichin-yak-minimum-schob-vidvidati-kyiv-art-fort.

  ДЕ:

  Національний історико-архітектурний музей “Київська Фортеця”

  Вул. Госпітальна 24А (заїзд с Бульвару Лесі Українки між будинками 12 та 14)

  Метро: Палац Спорту, Кловська, Печерська

  КОЛИ:

  30 квітня – 14 травня

  Часи роботи – 11:00 – 20:00 кожного дня. 

  Вхід вільний.

  ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ІДЕЮ ПРОЕКТУ ТА ЕКСПОЗИЦІЮ

  Проект несе багато сенсів. Головна його мета – синхронізувати реальність та світосприйняття сучасного українця засобами візуального мистецтва, розставити правильні акценти, проаналізувати глобальні зміни у системі цінностей соціуму, проговорити важливі питання: що таке мир, що таке війна, що таке нове суспільство та його герої.

  Основна відкрита виставка розташується на еспланаді між Північною напіввежею та Оборонним Валом, за яким знаходиться Київський військовий шпиталь. Експозиція поділяється на декілька тематичних блоків, що пов’язані між собою. Однією з головних тем цього проекту є патріотизм, повага до країни, важливість захисту кордонів, тому першим глядача зустріне фото проект Андрія Котлярчука, що показує нам обличчя тих, хто сьогодні є справжнім, новим героєм. Ця домінанта експозиційного ряду доповнюється роботою Романа Михайлова “Кротова нора”, де художник створює Інший простір і пропонує зануритися в нього, щоб зрозуміти відчуття людини, яка перебуває на кордоні миру та війни, в сутінковій зоні. До експерименту з почуттями людини та трансформаціями, які відбуваються з нею, вдаються також представник "Школи сучасного мистецтва" художник Олексій Бурдій у проекті "Градієнт" та  група GAZ у проекті "Замкнутий кут". Так само і художники Володимир Гуліч, Дмитро Дульфан, Настя Лойко та Олексій Чипігін в  проекті “Алілуя” намагаються знайти мир, перетворюючи військовий підводний човен на символ любові та гармонії.  

  Дуже важливим питанням для українського суспільства сьогодні є збереження своїх територій, цілісність кордонів. Кримський проект “Гурзуфські сезони” кураторства Олесі Авраменко, "ТУПИК МЕСТО ПОДУМАТЬ"  групи GAZ та інсталяція Романа Михайлова “Сіль землі” дають повне уявлення про ставлення українців до втрати своїх територій, про те, як вони переживають цю проблему. Відтворюючі “Гурзуфські сезони”, ми ностальгуємо, ми пам’ятаємо. Пам’ятаємо, стоячи у глухому куті, де можна і варто замислитись та зробити висновки. Найтеплішим елементом експозиції є репродукції пейзажів Анатолія Криволапа, що демонструють любов українців до своєї землі, до природи, до миру. Любов до миру – серце культури та рушійна сила мистецтва.
  Виставка робіт фіналістів конкурсу на здобуття премії Анатолія Криволапа дозволить побачити світ очима молодих студентів. А підсумує експозиційну цілісність проект "Ukraine. The Best", який презентує творчість українських митців, що увійшли до однойменної книги.

  8 травня відкриється виставка Віктора Сидоренка “Деперсоналізація”, що присвячена вивченню форми поведінки соціальних мас, яка працюватиме до 14 травня, коли до неї приєднається ще 2 спеціальні проекти європейських авторів – до Дня Європи. Яскравий

  проект нідерландського художника Антона Фролова “Вібрації. Голландія", який передає атмосферу старовинних європейських міст (проект реалізовано за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні) та документальний фотопроект художниці з Румунії Іоанни Молдован “For Ukraine, forever” про життя українських воїнів (проект реалізовано за підтримки Посольства Румунії в Україні).

  Детальніше про проект та його учасників можна дізнатись за посиланням:

  http://cultprostir.ua/ru/category/art_fort_2017/1

  https://www.facebook.com/KYIVARTFORT/

  ПРОГРАМА ЗАХОДІВ KYIV ART FORT 2017

  11 та 12 травня

  20:00 Антологія сучасного українського оповідання на Kiev Art Fort від Чеського центру у Києві. Детальніше http://kyiv.czechcentres.cz/program/event-details/ukrajinsk-tanka-na-kiev-art-fort/

  13 травня

  11:00- 15:00 Конкурс на найкращу версію ілюстрацій Владислава Єрко.

  Дитяча арт-студія від компанії АЗУР. Майстер-класи для дітей

  13:00-14:00 - малюнок пастельною крейдою

  14:30-16:00 -  скрапбукінг "Подорож Європою"

  16:00-17:30 – вироби з природної глини

  18:00-19:00 - орігамі, паперова пластика 

  15:00   Фінал конкурсу на найкращу версію ілюстрацій Владислава Єрко. Зустріч із відомим українським художником-ілюстратором, переможцем багатьох художніх та книжкових виставок, володарем численних нагород Владиславом Єрком та українським поетом i видавцем, володарем Шевченківської премії та засновником видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іваном Малковичем. Вручення призів переможцям конкурсу 

  14 травня​

  Благодійна виставка-аукціон на підтримку поранених воїнів АТО та відновлення Національного історико-архітектурного музею "Київська Фортеця".

  Вхід за запрошеннями.

  Зареєструватись на екскурсії можна за адресою [email protected]

  Попередній матеріал
  Станція Cassini зафіксувала хмари на Титані
  Наступний матеріал
  МВС починає боротьбу з домашнім насильством
  Теги:
  Loading...