Газета \"День\"

Газета "День" проголосила 2018 "Роком 100-ліття Гетьманата Павла Скоропадського"

  Доброю традицією газети, до слова, підтриманою і читачами "Дня", стало (починаючи від 2009 року) відзначення важливих, знакових подій, фактів, крутих поворотів національної історії, приурочених до певного 12-місячного часового відрізку

  Так народились цикли "років" "Дня"; найчастіше вони були присвячені видатним діячам нашої історії, культури, переломним політичним або військовим подіям. Так, 2009 рік був проголошений "Днем" Роком гетьмана Мазепи, 2013 — Роком Володимира Мономаха, 2014 — роком князя Василя Костянтина Острозького (на честь 500-ї річниці битви під Оршею), 2015 — роком Ярослава Мудрого, 2016 — роком 20-річчя "Дня", 2017 — роком Української Революції та 500-річного ювілею Реформації в Європі.

  Наступний, 2018-й рік, за версією "Дня", проголошено Роком 100-ліття Гетьманата Павла Скоропадського. На це є вагомі причини: поряд з "чистими" романтиками, яких народжує кожна революція і які теж потрібні історії, ще важливішими для нації є прагматики – державотворці, зосереджені на конкретній, конструктивній праці; без цього немає історичного поступу. Павло Скоропадський, гетьман України (29. 04. 1918—14. 12. 1918) був саме таким лідером. За сім з половиною місяців перебування при владі ним був закладений фундамент багатьох державних інституцій в адміністративній, економічній, військовій, дипломатичній, науковій, культурній царинах. Було зроблено стільки, що в інших лідерів на це пішли б роки й роки. І це в умовах Світової війни, що тривала майже весь період гетьманату, попри помилки Гетьманського уряду, про які теж треба говорити і, головне, аналізувати їх. Друга причина – неймовірно цікаві, потужні люди підтримували гетьмана й стояли тоді поруч із ним: В’ячеслав Липинський, Микола Василенко, Федір Лизогуб, Дмитро Дорошенко... Їхню спадщину теж треба ретельно вивчати. І, нарешті, і зараз багато в чому є актуальною (а то й загрозливою!) "матриця" 1918-го року, і це теж потребує дуже ретельної уваги.

  Отже, дорогі читачі, як видається, достатньо причин, аби докладно, може, місяць за місяцем, викладати події 1918-го. Читайте "День" у наступному році!

  Попередній матеріал
  Нова смертельна гра "Червона сова" у мережі: психолог розповіла, як уберегти від неї дітей
  Наступний матеріал
  Трамп підписав оборонний бюджет США із $350 млн для України
  Теги:
  Loading...