Екскурсія Євгенії Моляр
Екскурсія Євгенії Моляр ВДНГ

Чотири унікальні екскурсії від кураторки мистецького сезону на ВДНГ

Перша екскурсія відбудеться вже 2 жовтня

Екскурсії проводитиме мистецтвознавиця Євгенія Моляр, яка опікувалася мистецьким сезоном "Літа на ВДНГ"

У жовтні на ВДНГ пройдуть екскурсії, присвячені мистецьким творам, що з’являлися на території комплексу з моменту його створення в 1963 році до сьогодення.

Заплановано всього чотири дати: 2, 3, 16 та 17 жовтня.

ВДНГ – місце, що поєднує архітектурні витвори різних років, кожному з яких притаманні свої унікальні риси. Тут можна споглядати зразково модерністські павільйони та будівлі з барельєфами, мозаїками й розписами, створені видатними українськими архітекторами (Борис Жежерін, Михайло Гречина, Ігор Мезенцев) та художниками (Степан Кириченко і Надія Клейн, Іван Литовченко, Валерій Ламах, Михайло Дерегус, Микола Кривенко).

Виставка на ВДНГ
Виставка на ВДНГВДНГ

Цього теплого сезону мистецьке й культурне надбання Експоцентру було переосмислене в рамках проєкту "ВДНГ надихає". У цій мистецькій ініціативі взяли участь молоді українські художники та художниці, які створили роботи, присвячені минулому, сьогоденню та майбутньому комплексу. Результатом художньої рефлексії стали 20 артпостерів, що утворили "Виставку" на центральній алеї ВДНГ.

Виставка на ВДНГ
Виставка на ВДНГВДНГ

Протягом сезону доповнювалися й інші простори. Так, на другому павільйоні розмістилася робота Жанни Кадирової "Реканонізація", а другий поверх першого павільйону перетворився на інтервенцію художниці Катерини Лисовенко під назвою "Як Біблія". В оранжереї ж, яка протягом серпня та вересня працювала в тестовому режимі, експонувалися керамічні скульптури Ксенії Гнилицької "Сон П'єра Мічелі, або Пам'ятник перемоги сапротрофів".

Виставка на ВДНГ
Виставка на ВДНГВДНГ

Арткураторкою мистецького сезону стала Євгенія Моляр – мистецтвознавиця, дослідниця культурної спадщини XX ст., учасниця ініціативи "ДЕ НЕ ДЕ".

Виставка на ВДНГ
Виставка на ВДНГВДНГ

"Протягом літнього сезону на ВДНГ ми працювали із сучасними українськими художниками та художницями над осмисленням мистецької спадщини цього простору, його цінності й важливості як унікального історико-культурного артефакту. І тепер у нас є можливість побачити певні результати цього процесу та подивитися на минуле й сучасне мистецтво ВДНГ у творчому діалозі", – відзначає Євгенія Моляр.

Виставка на ВДНГ
Виставка на ВДНГВДНГ

Маршрут екскурсії охоплюватиме центральні павільйони з їхніми декоративними розписами, скульптурними композиціями та керамічними елементами. Гості дізнаються більше про художні техніки, що застосовувалися в оформленні будівель, та про авторів, які працювали над втіленням проєктів. Також прогулянка пролягатиме повз модерністські павільйони та будівлі, які є прикладом вдалої ревіталізації. Євгенія Моляр познайомить відвідувачів із роботами, які нині експонуються на території комплексу: як сучасними артоб’єктами, так і творіннями митців минулих років – як от скульптура "Бруківка – зброя пролетаріату".

Перша екскурсія відбудеться вже 2 жовтня.

Дати та час: 2, 3, 16 та 17 жовтня о 16:00

Тривалість екскурсії: 1 година

Вартість: 150 грн

Квитки: https://bit.ly/art_VDNG

Кількість людей у групі: 20-25

Попередній матеріал
Росія розпочала масштабні військові навчання в окупованому Криму
Наступний матеріал
У Харкові COVID-лікарні заповнені на 90%: подробиці
Теги:
Loading...