Фото ombudsman.gov.ua

Затримані російські ГРУшники дивляться українське телебачення і задоволені умовами в СІЗО – Лутковська

Український омбудсман особисто поспілкувалась із затриманими російськими спецпризначенцями.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська сьогодні, 17 серпня, відвідала у слідчому ізоляторі затриманих у районі Щастя службовців Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва. Про це інформує прес-служба чиновниці.

Спілкування із затриманими відбувалося віч-на-віч, без присутності адміністрації установи. Росіяни "не висловили жодних скарг на умови утримання, якість надання медичних послуг, ставлення до них персоналу тощо", – зазначено у повідомленні.

Як повідомила Лутковська, один із затриманих раніше скаржився на надмірну увагу з боку ЗМІ та просив обмежити таке спілкування. Вказане побажання було задоволено адміністрацією установи.

Під час особистої бесіди затримані повідомили про зустріч із консулом Російської Федерації в Україні і запевнили, що право на захист у них забезпечено в повному обсязі, та через адвокатів вони мають можливість спілкуватися з рідними та близькими.

Лутковська повідомила, що в обох камерах є телевізори, які передали через адвокатів, тому затримані мають можливість переглядати українські розважальні та новинні передачі. На запитання, чи розуміють вони зміст вітчизняних передач, один із затриманих зазначив, що вже досить вільно володіє українською мовою.

Також затримані просили Лутковську передати омбудсману в РФ прохання приділяти більше уваги затриманим громадянам України, які перебувають в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації.

Нагадаємо, 3 серпня, Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Елла Памфілова надіслала офіційний лист Валерії Лутковській з проханням особисто відвідати громадян Російської Федерації Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, переведених із Центрального військового госпіталю до слідчого ізолятора. У свою чергу, Лутковська висловила прохання до російської колеги особисто відвідати затриманих українських громадян, які перебувають у місцях несвободи в РФ, а саме: Миколу Карпюка та журналіста Станіслава Клиха.

Також український омбудсман вкотре просить Еллу Памфілову сприяти у забезпеченні доступу представників українського консульства до громадян України, які перебувають у місцях несвободи, тим самим реалізуючи право на консульську допомогу. Адже до сьогодні, з невідомих причин, представники українського консульства жодного разу не змогли відвідати багатьох затриманих українських громадян.

Нагадаємо, затриманим спецслужбовцям Російської Федерації буде пред'явлено підозру за підготовку та розв'язання збройного конфлікту на території України. Про це 6 серпня в ефірі "5 каналу" повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Попередній матеріал
Мешканці столичного району Борщагівка потерпають від "хімічного смороду"
Наступний матеріал
Україна не здійснює жодних підготовчих дій до наступу – Шидлюх
Теги:
Loading...