Facebook

Яценюк розповів, коли на Донбасі доведеться вводити воєнний стан

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що в разі провалу мирного плану на Сході країни виникне необхідність введення воєнного стану.


  Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу 1+1, передає "Інтерфакс-Україна".

  "У тому випадку, якщо є мирний план, мирний план підтримують ЄС і США і мирний план виконує Росія, зрозуміло, воєнного стану не потрібно. Але якщо це перемир'я закінчиться так, як закінчувалися всі попередні перемир'я, і не лише в Україні, іншого варіанту не буде ", - сказав глава уряду.

  Головний плюс введення воєнного стану, за його словами, це те, що уся країна переходить винятково на воєнні "рейки", починаючи від цивільної оборони й закінчуючи тим, що військове командування отримує всю повноту влади.

  "Мінус - наші західні партнери говоритимуть, що це неправильно, тому що ми перекрили собі канали для проведення переговорів, для мирного плану, для вирішення цієї ситуації невоєнними методами", - зазначив він.

  На його думку, зупинка вогню потрібна зараз для того, щоб зберегти життя, перегрупуватися. Проте для того, щоб настало реальне перемир'я, є три базові умови: "Перша - не стріляють. Друге - Путін виводить своїх найманців, свою армію та свою техніку. І третє - Україна повністю відновлює контроль над державним кордоном".

  "Чи вірю я Російській Федерації та її президентові? Категорично ні. Чи змінив президент Путін свої плани? За жодних обставин. Його план - це повернення України під сферу впливу Росії, у будь-якій формі. Або захопити її військово або політично, або знищити державу як таку ", - заявив Яценюк.
  Попередній матеріал
  Amnesty International визнала, що Росія напряму втручається у військовий конфлікт в Україні
  Наступний матеріал
  Жертвами бойових дій на Донбасі стали 3 тис. людей - ООН
  Теги:
  Loading...