5.ua

Військова прокуратура вилучила 2000 секретних документів стосовно Іловайської трагедії

  Головна військова прокуратура в рамках під Іловайськом (Донецька область) вилучила близько 2000 засекречених документів з описом.


  Про це повідомив сьогодні на брифінгу головний військовий прокурор - заступник генпрокурора Анатолій Матіос.

  За його словами, провадження за обставинами проведення військової операції в Іловайську відкрито 4 вересня по частині 3 статті 425 Кримінального кодексу України - недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах бойової обстановки і що призвело до тяжких наслідків. За словами Матіоса, прокуратура під час розслідування зіткнулася з проблемами  допуску до документів.

  "Щоб провести розслідування, треба отримати форму допуску №1, яка є у дуже обмеженої кількості посадових осіб. Це тривала процедура, довелося її максимально стискати. Слідчі вже отримали цей допуск. Проведена виїмка двох тисяч секретних документів з їх описом - це бойові накази, листування , записи трекингової зв'язку і так далі. Тепер ці документи треба описати, проаналізувати, співставити", - сказав він.

  За словами Матіоса, військові слідчі також виїжджали в зону АТО і допитали всіх військовослужбовців, які на той момент залишалися в секторах Д і Б.

  "Є документальні дані з секторів Д і Б за кількістю втраченої техніки і загиблих військовослужбовців. Оскільки в операції брали участь багато підрозділів, віднесених до сфери командування МВС і Нацгвардії, ми до цих пір прикладаємо титанічні зусилля для того, щоб отримати документи від цих територіальних батальйонів - хоча б списки людей і їх телефони ", - зазначив він.

  Матіос також нагадав, що до проведення військової операції під Іловайськом  мали відношення, зокрема, керівник "сектора Б" Микола Литвин, "сектора Д" Руслан Хомчак і начальник Генштабу Віктор Муженко.

  Нагадаємо, три людини загинули та 11 поранені у Луганській області минулої доби.
  Попередній матеріал
  На Донеччині до стовпа знову прив'язали людину з українським прапором
  Наступний матеріал
  Активісти закидали помідорами не самих депутатів, а їхні фото
  Теги:
  Loading...