Фото з соцмереж

Вечірній вибух в Донецьку: фото, відео та версії

Дуже потужний вибух пролунав напередодні увечері на Донецькому заводі хімічних виробів.

Напередодні , 16 червня, близько 21:00 в районі Донецького казенного заводу хімічних виробів (ДКЗХВ) пролунав сильний вибух. Про це повідомляє міський сайт 62.ua з посиланням на інформацію місцевих жителів в соціальних мережах. Вибухову хвилю відчули практично по всьому місту, але джерелом вибуху городяни називають територію ДКЗХВ.

"На Північному селищі спочатку побачили офігенно спалах, потім вибух, зараз заграва над Майданчиком"; "П'ять хвилин тому до мене в центрі Донецька долинула вибухова хвиля такої сили, що грюкнули відкриті вікна...", "Якось так далеко. Ніби, як зазвичай, зі складів на ДКЗХВ", - інформують місцеві жителі.

При цьому в коментарях городяни пишуть, що вибух, напевно, був сигналом про закінчення Мінських переговорів. "Вибух був сигналом закінчення мінських переговорів! Гриб у формі ведмедя – до чого б це?" – пишуть донеччани.

Крім того, донеччани, які живуть на 1-му майданчику, підтвердили, що вибух стався на хімічному заводі, горять склади, люди в цілях безпеки спустилися в підвали.

Також видання цитує версію події від журналіста і військового експерта Артема Василенко. За його версією, російські "організатори" самопроголошеної "ДНР" імовірно знищили в Донецьку підземний командний пункт бойовиків з боєкомплектом. "На вихідних з Росії повідомили, що у Волгограді бійці розповідали про переміщення в напрямку України кошти для знищення підземних командних пунктів. Можливо – аналог "Точки-У" з фугасними боєприпасами", – повідомив він.

Журналіст припустив, що дана зброя було використано вчора, 26 червня, в Донецьку. "Артилерія ЗС України? Не факт. Судячи з напрямку вибуху, лупануло на ДКЗХВ. Судячи по силі – склад з БК (боєкомплектом – Ред.) або БК, викладений на грунт у величезній кількості", - припустив він.

При цьому Василенко послався на очевидців, які говорили про спалах в небі, яка схожа на блискавку, а звуку вихідного пострілу не було чутно. "Спалах у небі – сильносхоже на фугасний боєприпас ОТРК", - вважає він. Також експерт пояснює, що це не могла бути "Точка-У", як поспішили заявити сепаратисти.

"Найближча "Точка-У", згідно мінським домовленостями, знаходиться на видаленні більше радіусу дії. Якби її почали пересувати, то це відразу ж стало відомо", - пояснив він свою думку.

При цьому Василенко не вірить, що подібну диверсію могли скоїти партизани. "Склад, який вибухнув з такою силою, охоронявся б дуже сильно. Не підповзли б партизани. Є версія, що хтось покурив в недозволеному місці. Версія вартісна, якби не одне але. На вихідних наш інсайд з РФ повідомив, що у Волгограді бійці розповідали про переміщення в напрямку України засобів для знищення підземних командних пунктів. Можливо – аналог "Точки" з фугасними боєприпасом. Робіть висновки", - написав він.

Попередній матеріал
"Найбільша загроза для України – це нарцисизм українських політиків" – нардеп
Наступний матеріал
130 бійців зведеного загону міліції повернулися до Сум
Теги:
Loading...