5.ua

У звільнених містах Донеччини та Луганщини контррозвідка СБУ затримала 7 бойовиків

  Протягом минулої доби підрозділи контррозвідки СБУ затримали 7 громадян України, які брали активну участь у терористичній діяльності на боці терористичних організацій  "ДНР" та "ЛНР" – вербували місцевих мешканців, вели бойові дії проти українських вояків, чинили диверсії проти мирного населення.


  Про це 30 вересня повідомили у прес-центрі СБУ.

  Зокрема повідомляється, що поблизу м. Краматорськ (Донецька область) затримано двох бойовиків з незаконного злочинного формування "Волчья стая".

  Також СБУ встановлено, що 42-річний місцевий мешканець на прізвисько "Связист" забезпечував безперебійний зв’язок для т.зв. "оперативного штабу ДНР" спочатку у Краматорську, а пізніше – у Донецьку. За завданням російського військового з позивним "Гора", "Связист" за грошову винагороду встановлював засоби радіозв’язку на танки та БТРи бандформування "Волчья стая".

  "Ще одним "заробітчанином" цього ж незаконного воєнізованого формування виявився громадянин України, 1992 р.н., на прізвисько "Механік", який у "вільний" від боїв час у своїй ремонтній майстерні відновлював бойову техніку терористів. Під час ведення бойових дій "Связист" та "Механік" залучалися до збройних нападів на українські блокпости, вчинення  терактів та диверсій у мирних кварталах з метою залякування місцевих мешканців та компрометації українських військових. Щоб уникнути відповідальності обидва повернулися до Краматорська, аби сховатися серед мирних мешканців та, за їхніми словами, пересидіти зиму", - повідомили у Службі безпеки України.

  Також СБУ біля міста Волноваха на Донеччині затримала двох  "пропагандистів" розколу України, громадян України К., 1958 та Б., 1971 р.н. Слідством встановлено, що Б. у травні ц.р. був активним організатором та координатором незаконного референдуму, вербував місцеве населення до лав "ДНР", закликав до підривних акцій проти державної влади. Його поплічник К.  ініціативно став інформатором – збирав та передавав бойовикам створеного з числа криміналітету злочинного формування "Оплот" розвіддані про дислокацію та переміщення сил АТО.

  "На Луганщині підрозділ контррозвідки затримав двадцятирічного бойовика – члена диверсійної групи незаконного формування т.зв. "Казачья национальная гвардия Великого войска донского". Встановлено, що до складу злочинної групи входило ще 11 озброєних бойовиків, які вели бойові дії проти сил АТО у районі с. Попасна Луганської області. Після звільнення українськими силами територій Луганщини "диверсант-розвідник" зачаївся у передмісті та очікував на нові завдання своїх кураторів з "ЛНР", - повідомили у СБУ подробиці.

  У рамках ст. 258 Кримінального кодексу України стосовно затриманих здійснюються оперативно-слідчі дії відносно цих бойовиків.

  Раніше повідомлялось, що уряд Німеччини допомагатиме вимушеним переселенцям з Донбасу.
  Попередній матеріал
  Станцію столичного метро "Петрівка" закрили через "замінування"
  Наступний матеріал
  Найбільша нафтосервісна компанія відкликає із Росії свій персонал
  Теги:
  Loading...