112.ua

У Нацгвардії попередили, що можуть застосувати зброю через відмову зупинки авто на блокпостах

  На відмову зупинити авто для огляду на блокпостах на Сході України військовослужбовці можуть застосувати зброю. Про це повідомляє прес-служба Національної гвардії України.


  Правовою основою несення служби на блокпостах є Закон України "Про боротьбу з тероризмом", "Про Національну гвардію України" та інші нормативно-правові акти, зазначили у Нацгвардії.

  "Згідно із законодавчою базою, під час несення служби на блокпостах, військовослужбовці Національної гвардії України мають право перевіряти не лише транспорт, а й пасажирів. При перевірці документів, що посвідчують особу громадян, перш за все звертається увага на справжність документів, відповідність фотокартки зовнішності особи, відмітки про реєстрацію та інші дані", - сказано в повідомленні.

  Якщо авто не зупиняється на вимогу, військовослужбовці мають право застосувати засіб примусової зупинки та зброю: спочатку попереджувальні постріли вгору, а якщо авто не зупиняється, мають право вести вогонь по колесах автомобіля, наголосили у Національній Гвардії.

  "Ще раз звертаємося до громадян віднестися з розумінням та сприяти гвардійцям під час несення служби на блокпостах. Наголошуємо, що у разі нереагування на звернення військовослужбовців на блокпостах та відмови зупинити авто, військові мають усі права на застосування зброї", - підкреслили у повідомленні.


  Попередній матеріал
  Перед вбивством міського голови Кременчука за ним постійно стежили - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Переселенці з Донбасу можуть бути мобілізовані лише як добровольці - Міноборони
  Теги:
  Loading...