5.ua

У Києві відкрилась виставка речей загиблих на Донбасі воїнів

  В Андріївській церкві столиці відкрили поминальну виставку пам’яті загиблих героїв. На огляд відвідувачів виставили особисті речі бійців, які полягли на Донбасі, а також полотно із сотнями портретів тих, кого забрала неоголошена війна.


  Сотні фотографій військових – багато хто із них народився уже в незалежній Україні – тепер на великому полотні біля підніжжя Андріївської церкви. Вочевидь, перелік не повний, та все ж моторошно вражаючий. Перехожі уповільнюють крок і стоять з оторопінням.

  Бійці, які повернулись, шукають знайомі обличчя полеглих побратимів, і, кажуть, відчувають полегшення, коли знаходять – бо значить героїв не забуто.

  У свято Покрови, який тепер є Днем захисника України – їхнім днем – біля портретів правлять панахиду, запалюють лампадки і співає церковний хор. Так відкривають виставку, присвячену тим, кого забрала війна. Це особисті речі, чиїх власників уже нема серед живих: обгорілі Біблії, іконки і хрестики. Карти Донецької області і шматки паспортів громадянина України. Чиїсь навушники і мобільні телефони. Номери військових машин, гранатомети, прострелені шоломи і бронежилети, понівечений автомат Калашникова.

  Усе це волонтери повизбирували на полях боїв. Вони роблять важку і героїчну роботу – шукають тіла убитих військових і допомагають вивозити їх із зони АТО. Принагідно волонтери-пошуковці підбирали і особисті речі загиблих героїв – тепер це експонати, що набули музейної цінності ціною життя.

  Поки що таких речей, які повернулися з війни без своїх господарів, небагато – більше відвідувачів виставки, аніж експонатів. Але кожна навіть дрібниця, уламок чогось – тут викликає біль і співчуття, кажуть відвідувачі.

  Усім, кому захочеться помовчати, згадати і вклонитись, виставка відкрита щодня без вихідних і безкоштовно. Пізніше у Національному військово-історичному музеї облаштують залу пам’яті тих, чиї речі тепер особливі і чиї вчинки не можна забути.

  Ольга Петрів та Олексій Тищенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  FT: польські та болгарські заводи збираються відмовитися від російського газу
  Наступний матеріал
  10 затриманих під ВРУ молодиків залишаються за гратами - Шкіряк
  Теги:
  Loading...