Фото прес-служби Міноборони

Три лінії фортифікацій на фронті ворожого вторгнення майже готові – Міноборони

Загалом на Донбасі побудовано 268 фортифікаційних споруд, першу лінію займає армія, дві решта – Нацгвардія.

Три лінії фортифікаційних споруд готові майже на 100%, звітують у прес-службі Міноборони. Загальна їх кількість – 268, 240 збудовані силами облдержадміністрацій, а 28 – Збройними Силами України. Першу лінію контролюють бійці ЗСУ, другу та третю – частини Нацгвардії.

За даними радника Міністра оборони України Ігоря Мельника, на будівництво фортифікаційних споруд держава виділили понад 850 мільйонів гривень та "консолідувала найкращий досвід будівельників". Волонтери, як незалежні спостерігачі, контролювали будівництво та доповідали об’єктивну інформацію керівництву держави.

Посадовець зазначив: 600 кілометрів фортифікаційних споруд на сході України були побудовані в найкоротші терміни. "Жодна країна після ІІ світової війни не зводила такі грандіозні оборонні об’єкти менш, ніж за півроку. І все це – в умовах складної економічної ситуації та бойових дій", – підкреслив Ігор Мельник.

Загалом до будівництва оборонних споруд долучалися 20 областей та 5 тисяч будівельників. Окрім цього, будували об’єкти в переважній більшості місцеві жителі, що дало їм змогу у таких скрутний час отримувати в день від 250 до 300 гривень заробітної плати.

Зі слів представника управління інженерного забезпечення Міноборони полковника Сергія Марценюка, під час випробувань фортифікації витримали вогонь усіх видів стрілецької зброї, гранатометів, мінометів та важкої артилерії. Окрім того, фортифікації уже довели свою реальну ефективність у бойових умовах. "Під час боїв під Мар’їнкою, де були зведені фортифікаційні споруди, ворог зазнав значних втрат, але так і не зміг прорвати нашу лінію оборони", – заявив полковник Марценюк.

Попередній матеріал
Литва проведе навчання українських військових з ведення бою в умовах міста
Наступний матеріал
Учені виявили одну з найдавніших квіток на планеті, якій 125 млн років
Теги:
Loading...