фото Sky News

Світові ЗМІ попри заборону Путіна тиражують сюжет Sky News про смерть солдатів РФ на Донбасі

Журналістське розслідування не пускали в ефір через можливі юридичні наслідки для каналу і його джерел внаслідок путінського засекречування втрат у мирний час.

Журналісти британського каналу Sky News опублікували сюжет про загиблих на Донбасі російських військових, який раніше не пустили в ефір через указ президента Росії Володимира Путіна про засекречування інформації про втрати армії, передає "Новое время". Британські кореспонденти побували у віддалених селищах центральної і південної Росії, щоб особисто знайти могили загиблих 5 травня 2015 Антона Савельєва, Тимура Мамаюсупова та Івана Кардаполова, про яких написали раніше російські блогери.

Одне з поховань журналісти виявили в Тамбовській області в кількох кілометрах від місця дислокації бази елітної 16-ї бригади російського спецназу. Савельєв загинув за тиждень до свого 21-ліття. На могильному фото він одягнений у форму саме 16-ї бригади. На кладовищі журналісти виявили вінок з написом "захиснику вітчизни від Міністерства оборони РФ".

Місцева жінка, знайома з сім'єю загиблого Савельєва, на умовах анонімності розповіла, що той брав участь у агресії проти України. "Їх відправили в Ростов і в Україну. В Україні все робиться тихо. Ми не знаємо куди саме, але кудись туди. Це вина України звичайно, що він загинув. Це ганьба, що ми вмираємо не за нашу батьківщину", - розповів ще один знайомий Савельєва.

Також медівники побували Татарстан – на батьківщину загиблого Тимура Мамаюсупова. На могилі військового були такі ж вінки від Міноборони і зазначено той же день смерті. На сторінках Мамаюсупова в соцмережах виявили фото з прапорами російського спецназу, нагородами за окупацію Криму і з прапором бойовиків так званої "ЛНР".

Мати Тимура каже, що отримала повідомлення про смерть сина нібито на Північному Кавказі. При цьому в ЗМІ не було жодної інформації про загиблих спецназівців РФ в цьому регіоні 5 травня.

Гузель Мамаюсупова боялась, що сина відправлять в Україну, однак він був готовий відправитися на Донбас, якщо буде такий наказ. "Мама, якщо мене відправлять в Україну, я поїду, я не буду відмовлятися, але я вас про це попереджу", - цитує слова загиблого Тимура його мати. Однак він так і не попередив маму, що був відправлений в Україну.

На могилі третього загиблого російського солдата в невеликому селищі неподалік казахського кордону – Івана Кардаполова – виявили ті ж вінки від Міноборони. Один з місцевих жителів розповів, що на похоронах військового нібито були присутні представники ФСБ і просили рідних хлопця знищити його уніформу, але близькі відмовились.

Сім'я Кардаполова також отримала повідомлення про те, що він загинув на Північному Кавказі, проте його друзі стверджують, що він брав участь у бойових діях в Україні. "Його племінниця розповіла, що він був в Україні, де і помер", - розповів журналістам чоловік, який назвався Дмитром. І додав, що повістку про смерть сім'ї приніс офіцер ЗС РФ.

Інший місцевий житель розповів, що Іван загинув саме в Донбасі. За його словами, на похоронах військового були російські десантники, хоча він сам був спецназівцем.

Попередній матеріал
У Криму через зливи затопило дитячий садок
Наступний матеріал
Генпрокуратура оголосила у розшук екс-командувача внутрішніх військ МВС
Теги:
Loading...