5.ua

Сепаратисти залишаються в харківській ОДА, але зняли російський прапор

  Десятеро людей постраждали під час сутичок між сепаратистами та євромайданівцями у Харкові. Приблизно сто проросійських активістів у масках та касках напали на таку ж кількість мітингарів з українською символікою. Натовп із георгіївськими стрічками, озброєний палицями, металевими прутами, камінням та скляними пляшками, накинулися на євромайданівців. Билися недовго. Постраждалих забрала "швидка". Міліція затримала одного з учасників сутички – 31-річного мешканця Харкова.

  Ніч проросійські активісти, які напередодні захопили облдержадміністрацію, провели усередині приміщення. Та вже від ранку з іншого боку вулиці, на якій розташована будівля ОДА, збираються люди з українськими прапорами.

  До обіду натовп сепаратистів збільшився приблизно до тисячі осіб. Між опонентами періодично спалахують суперечки.

  Згодом словесні баталії переростають у бійку. Сепаратисти кидаються на проукраїнських активістів. У хід ідуть порожні пляшки, димові шашки, петарди.

  Із натовпу витягують десятьох постраждалих – їх забирає "швидка". Тим часом, сепаратисти в ОДА вимагають цілковитої амністії для учасників нічного штурму. Перемови з ними веде міський голова.

  "Харьков, город – неотъемлемая часть Украины, и я им это объяснил вслух, что никаких референдумов ни на какие сепаратистские темы в Харькове – конкретно о, что связано с горсоветом – не будет", – розповів Геннадій Кернес.

  Представники проросійських активістів запевнили – нічого не пошкодили, і хочуть лише амністії для себе.

  Голова ОДА Ігор Балута запевнив – має докази того, що ситуація інспірована ззовні, а влада діятиме чітко в межах закону.

  Залишати будівлю ОДА сепаратисти відмовляються, проте російський триколор над будівлею таки змінили на український прапор. За фактом захоплення держустанови та масових заворушень міліція відкрила кримінальне провадження.

  Світлана Сірик, Вячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Одесі на місцевих євромайданівців напали сепаратисти зі зброєю
  Наступний матеріал
  Бунтівники запалили багаття біля Донецької облдержадміністрації
  Теги:
  Loading...