5.ua

Сепаратисти на Сході України можуть погодитися на діалог з Києвом - голова ОБСЄ

  Реакція Кремля на так званий “референдум” на Сході України є сигналом, що сепаратисти на сході України готові до діалогу,  вважає Дідьє Буркгальтер, президент Швейцарії, що зараз голосує в ОБСЄ.


  Буркгальтер зауважив, що Росія, коментуючи це псевдо-опитування, говорила не про визнання результатів, а про повагу до волевиявлення людей. І саме це свідчить, що проросійські сепаратисти можуть піти на мирні переговори із Києвом, якщо матимуть впевненість, що їхню думку врахують.

  Буркгальтер брав участь у засіданні Ради ЄС в Брюсселі. Там обговорюють ситуацію в Україні, агресію Росії і шляхи врегулювання кризи. На думку представника ОБСЄ - ключовим моментом стабілізації в Україні мають стати президентські вибори.

  “Задля врегулювання конфлікту в Україні ОБСЄ працює над чотирма пунктами - деескалація насильства, роззброєння, діалог і президентські вибори. Щодо кожного із цих пунків ми робимо чіткі кроки. ОБСЄ наполегливо працює над тим, щоб президентські вибори в Україні були максимально чесними і прозорими, і мали достатню кількість спостерігачів. Тому ми надішлемо в Україну - одну з найбільших місій спостерігачів в історії нашої організації - близько тисячі осіб”, - зазначив Буркгальтер.
  Попередній матеріал
  Київська прокуратура почала провадження проти тих, хто укривав переслідувачів Майдану
  Наступний матеріал
  За виборами Президента 25 травня спостерігатимуть 1000 експертів ОБСЄ
  Теги:
  Loading...