5.ua

РНБО порахувала збитки від бойових дій на Донбасі

  РНБО України оприлюднила докладні дані про руйнування на сході України внаслідок російської агресії.


  Зокрема зазначено, що  економічні втрати України через бойові дій на Донбасі становлять понад 30 млрд грн.

  "Станом на 1 вересня в Донецькій і Луганській областях зруйновано або пошкоджено десятки шкіл, лікарень, промислових і адміністративних об'єктів на загальну суму 4,788 млрд грн. Без житла залишилися понад 710 тис. осіб, у Донецькій області зруйновано або пошкоджено 4740 житлових будинків, в Луганській - понад 690. Їх відновлення вимагає 1,57 млрд грн. Пошкоджено 962 кілометри доріг, 24 мостів і шляхопроводів, їх відновлення коштуватиме 2,153 млрд грн. На залізниці потрібно 880 млн грн, на об'єкти тепло-і водопостачання - 70 млн грн, на об'єкти електротранспорту в містах - 8,8 млн грн. оцінити вартість руйнувань в аеропортах Донецька і Луганська наразі не можливо", - зазначили у РНБО.

  Також повідомляється, що всі сім ТЕС на Донбасі отримали пошкодження (причому Слов'янську електростанцію зупинено повністю, Луганську – частково). Їх відновлення коштуватиме 693 млн грн. Ремонт пошкоджених газопроводів та об'єктів газової інфраструктури вимагає ще 500 млн грн.

  "З 93-х шахт на Донбасі працюють тільки 24, на 58-ми лише відкачується вода, 11 шахт повністю затоплено. Оцінити збитки вугільної галузі через бої наразі не можливо", - підкреслено  у повідомленні РНБО.

  У мільярди гривень також оцінюються збитки, завдані навколишньому середовищу Донбасу. 18 млрд грн податків недоотримає Україна від Луганської та Донецької областей.

  В цілому за оцінкою РНБО, "лише прямі економічні збитки України від війни на Донбасі можна оцінити в 30 млрд грн (без урахування аеропортів і шахт)".

  Нагадаємо, Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко зазначила, що "українська влада не годуватиме сепаратистів".
  Попередній матеріал
  Україна та Канада готують Угоду про вільну торгівлю
  Наступний матеріал
  ЦВК затвердила кошторис позачергових виборів
  Теги:
  Loading...