news.liga.net

Проти України воюють два російські армійські корпуси - Грицак

СБУ оприлюднила імена та фотографії військових очільників російської армії, яке командує окупаційними гібридними військами в Донбасі, і використовує модель, апробовану керівництвом фашистської Німеччини при створенні підрозділів Ваффен-СС.

Глава СБУ Василь Грицак на брифінгу в Адміністрації Президента надав журналістам докази присутності російських військовослужбовців на сході України, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ". "Служба безпеки України у взаємодії з українською розвідкою та іншими спецслужбами зібрала неспростовні докази російської присутності на території України. Сьогодні ми бачимо чітке структурування російської армії на території Донецької та Луганської областей. Зокрема, це 1-й і 2-й армійські корпуси Російської Федерації. Сьогодні українськими спецслужбами також ідентифіковані російські генерали, які брали або беруть безпосередню участь у військовій агресії", - сказав він. 

1-й армійський корпус РФ розташований в Донецькій області і має в своєму складі три мотострілецькі бригади, бригаду "республіканської" гвардії і артилерійську бригаду. У цей корпус входять три окремі полки, вісім окремих батальйонів, п'ять батальйонів територіальної оборони та інші підрозділи забезпечення. 

У 2-й армійський корпус, розташований в Луганській області, входять три мотострілецькі бригади та артилерійська бригада, шість окремих батальйонів, вісім батальйонів територіально оборони та підрозділи забезпечення. 

Командування всім угрупованням окупаційних російських військ здійснює генерал-полковник Сердюков Андрій Миколайович. Начальник штабу - перший заступник командувача Південним військовим округом. Документи прикриття у нього на прізвище Сєдов.

Грицак також повідомив, що командування 1-м армійським корпусом на початку серпня 2015 року здійснював генерал-майор російської армії Завізьон Олексій Володимирович, відряджений з посади начальника штабу 41-ї армії Центрального військового округу ЗС РФ. Він використовував документи прикриття на прізвище Пілевін.

Командир 2-го армійського корпусу - генерал-майор російської армії Нікіфоров Євген Валерійович - документи прикриття на прізвище Моргун, - відряджений з посади заступника командувача 58-ї армії Південного військового округу ЗС РФ. Останнім часомкорпусом командував генерал-лейтенант Юдін Сергій Сергійович, який очолював штаб 20-ї армії Західного військового округу ЗС РФ.

Штатна чисельність двох корпусів становить до 35 тис. чоловік. Додатково на окупованій території знаходиться військовий резерв у складі 21 тактичної групи ЗС РФ(15 батальйонних і 6 ротних) чисельністю більше 9 тис. чоловік. На східному кордоні України сконцентровано ще 53 тактичні групи ЗС РФ (39 батальйонних, 14 ротних) чисельністю 50,5 тис. чоловік.

"У батальйони територіальної оборони в обох корпусах входять громадяни України, а також найманці з Росії та інших країн. Особливості формування батальйонів свідчать про те, що російське командування використовує модель, апробовану керівництвом фашистської Німеччини при створенні підрозділів Ваффен-СС під час Другої світової війни" , - зауважив Грицак.

Нагадаємо, вчора, 27 серпня 2015 року, у Раді національної безпеки та оборони України заявили, що мають дані на генералів та офіцерів російської армії, які входять до керівної ланки окупаційних військ РФ. екретаря РНБО Олександр Турчинов, секретар РНБО зазначив, що матеріали щодо них передаються до Генеральної прокуратури України для відкриття кримінальних справ.

Попередній матеріал
Біля лінії фронту з'явилось броньоване мобільне відділення "Ощадбанку"
Наступний матеріал
У Києві стрілянина - поранені жертва і нападник
Теги:
Loading...