Фото fraza.ua

Під час сутичок на південному сході України загинуло 127 людей – помічник генсека ООН

  Ситуація з правами людини на Сході та Півдні України значно погіршилася через діяльність озброєних бойовиків.


  Про це сьогодні під час брифінгу у Києві заявив помічник генерального секретаря ООН Іван Шимонович, передає "Радіо Свобода".

  "Ми глибоко стривожені погіршенням ситуації з правами людини на півдні та сході України, збільшенням кількості озброєних груп, що вчиняють незаконні дії", – сказав Шимонович, представляючи другий звіт моніторингової місії ООН із прав людини в Україні.

  Шимонович підкреслив, що згідно з інформацією, отриманою від української влади і представників громадянського суспільства, під час сутичок та антитерористичної операції на південному сході України вбили 127 людей. Окрім того, відомо про 112 випадків незаконного затримання людей у цих регіонах.
  Помічник генсекретаря ООН зауважив, що в протестах там бере участь дедалі більше озброєних людей і з’являється дедалі більше доступної зброї.

  Шимонович також звернув увагу на те, що часто українська міліція не вживає необхідних заходів для того, щоб запобігти сутичкам. "Зокрема, в Одесі, судячи з усього, правоохоронці зробили свій внесок у трагічні події 2 травня та загибель 48 людей", – сказав він.

  Окрім того, представник ООН звернув увагу на погіршення прав людини українців та кримських татар у Криму.

  Цю доповідь вже прокоментувало МЗС Росії, назвавши її "позбавленою об‘єктивності" та такою, що "має мало спільного з реальним станом". Також російські дипломати звинуватили ООН у застосуванні "подвійних стандартів" та спробах "відбілити" київську владу, яку в РФ вважають нелегітимною.
  Попередній матеріал
  Меджліс кримськотатарського народу збирається на екстрене засідання
  Наступний матеріал
  У Миколаєві оголошено дводенний траур
  Теги:
  Loading...