5.ua

На українсько-російському кордоні при спробі втечі до РФ затримано двох бойовиків "ДНР"

  Двох громадян Російської Федерації, які незаконно прибули в Україну та брали участь у злочинній діяльності терористичної організації ДНР, затримано під час спроб втекти з території нашої держави. 

  Про це прес-служба СБУ повідомляє 14 серпня.
  У Службі навели персональні відомості про затриманих російських бойовиків.

  Громадянин РФ Л., мешканець м. Владикавказ, 1971р.н., був затриманий у прикордонному пункті пропуску "Іловайськ". Затриманий розповів, що піддавшись пропаганді російських ЗМІ щодо нібито притисків та геноциду російськомовного населення, 4 липня 2014 р. поїздом Владикавказ-Москва прибув до м.Шахти Ростовської області для подальшого переправлення до України та участі у незаконних збройних формуваннях. Перед цим знайшов в Інтернеті телефон "московського військкомату" і по телефону отримав інструкції від особи на ім’я "Рустам". В армії затриманий громадянин РФ не служив, однак йому пообіцяли, що він пройде відповідне навчання.

  Після прибуття до м.Шахти виїхав до України у складі групи з 10 осіб, серед яких було 3 колишні військовослужбовці ВДВ ЗС РФ, котрі вже проходили "бойові точки".

  Група автобусом доїхала до м.Донецьк Ростовської обл. та без будь-яких перешкод з боку військовослужбовців російського прикордонного блокпосту пішки перетнула державний кордон з Україною. Після цього найманці на автомобілі без зупинок приїхали до Донецька, де їх групу зустрічав особисто П.Губарєв.

  У ніч з 9 на 10 липня Л. був залучений до охорони одного з блокпостів ДНР неподалік від шахти "4-21". Вночі, коли після збройної сутички більшість командирів та охоронців блокпосту залишили свої позиції та розбіглися у різні боки, Л. знайшов собі сховище де і переховувався до ранку. Наступного дня, "у зв’язку з розчаруванням у якості морально-психологічної підготовки бійців ДНР (постійне вживання алкогольних напоїв, суперечки, бійки) та відсутністю єдиноначальства (постійні протиріччя між бійцями батальйону "Восток" та людьми Гіркіна)", прийняв рішення повернутись до РФ. Переодягнувшись у цивільний одяг, намагався перетнути державний кордон України, де був затриманий українськими прикордонниками.

  Громадянин РФ В., уродженець та мешканець м.Уфа, 1985р.н., був затриманий співробітниками ДПС України на КПП "Успенка" під час спроби залишити територію України.

  Під час допиту він повідомив, що 8 червня 2014р. незаконно прибув на Україну повз прикордонний пункт "Ізварино" для вступу до підрозділів терористичної організації ДНР. Таке рішення В. прийняв під впливом пропагандистської інформації, яка розповсюджується в Російській Федерації.

  За сприяння посередника на ім’я "Дмитро" (громадянин РФ) прибув до м.Горлівка під приводом супроводження гуманітарного вантажу, після чого залишився там та долучився до злочинної діяльності ДНР.

  У період з 8 до 30 червня перебував у штабі ДНР в м.Горлівка. З 30 червня до 20 липня громадянин РФ проходив службу на блокпості терористів "Майорський" у складі угруповання "Витязі Донбасу", основним завданням котрого є охорона блокпостів ДНР. Бойовики мали на озброєнні автомати Калашникова калібру 5,45 з розрахунку 15 одиниць на 29 чоловік, 3-4 ручних гранатомети "Муха" та один БТР.

  Під час перебування в Україні В., за його лсовами, змінив свою точку зору щодо подій, які відбуваються в нашій державі, та впевнився у абсолютній недостовірності інформації, котра поширюється російськими ЗМІ.
  Попередній матеріал
  Росія виключить із списку забороненого імпорту ряд продуктів
  Наступний матеріал
  Герой-десантник врятував БТР і 6 товаришів ціною власного здоров’я
  Теги:
  Loading...