5.ua

На бік ЗСУ переходить усе більше бойовиків - тих, хто розкаявся, обіцяють амністувати

  Серед терористів панують панічні настрої, чимало бойовиків тікають, кидаючи на блокпостах зброю. Дехто з них не повертається на блокпости з вихідних, дехто кидає зброю і лісами повертається додому. Що спонукало їх ставати до лав бойовиків – розповів журналістам один із таких колишніх прихильників "ДНР".


  Костянтину – 42 роки. Більшу частину життя прожив в Артемівську. Має судимість, останнім часом працював на будівництві, виховує двох синів. Каже, до лав терористичної "ДНР" став під впливом російського телебачення, проте вже за місяць розчарувався у своїх керівниках, бо переконався, що ті – неприхильні до місцевого населення.

  "На блокпосту, на Ясиноватовском, когда "Эфендий" нажрался – это командир наш на блокпосту – остановил машину, вывернул их всех, там было видно невооруженным глазом, что это гражданские… И ему ничего за это не было, совершенно", – розповідає екс-сепаратист.

  За словами колишнього бойовика, озброєння його угруповання отримувало з Росії, і дефіциту у цьому – не знало: "Колонны как-то проходят, я ж не знаю этих путей. Знаю, что с Ростова идут. У нас у каждого были АК-шки – "калаши", "Мухи", "Шмели" разных модификаций, ПЗРК.

  Керівник батальйону "Артемівськ" і, за сумісництвом, голова Артемівської райдержадміністрації Костянтин Матейченко каже: щодня здаватися приходять до десятки колишніх прихильників терористів. Затримують лише тих, щодо кого є докази причетності до вбивств.

  Про перебіжчика Костянтина голова Артемівської РДА розповів: "В данной ситуации, скажем так, взяли мы эту информацию, следователь с ним поработает и я на 100 процентов уверен, что он просто будет отпущен домой. Будет, вот, может быть какая-то там степень ответственности. Но в любом случае будет амнистия".

  Місцеві ж мешканці радіють мирному життю в Артемівську. Про сепаратистів згадують із жахом: "Лучше бы их не видеть! Хочется спокойствия, чтобы все было так, как на сегодняшний день".

  Дмитро Мороз, Орест Пона, Артемівськ, Донецька область, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У неділю Києвом пройде марш за федералізацію Сибіру
  Наступний матеріал
  Черкащина попрощалась із загиблим капітаном-прикордонником
  Теги:
  Loading...