Фото з Instagram sashakots

Міноборони: На Донеччині проросійські терористи отримують зброю з-за кордону

  Зброя, що її використовують проросійські терористи на Донеччині, завезена в Україну з-за кордону.


  Про це заявляють у Міноборони України.

  "2 травня, близько 18.00 години один із блокпостів, що у північно-східній околиці Слов’янська та в ніч з 4 на 5 травня на інший блокпост, що у північно-західній околиці Слов’янська були обстріляні сепаратистами. Злочинці використовували стрілецьку зброю та реактивні протитанкові гранати. На місці ведення стрільби терористами поблизу кожного блокпоста були знайдені використані контейнери-пускові установки РПГ-26 по одній одиниці." – йдеться у повідомленні.

  За попередніми результатами експертних досліджень, що їх наводять в Міноборони, враховуючи номери РПГ-26 (254-1-93, де 254 – завод виробник, 1 – номер партії, 93 – рік випуску), встановлено, що на обліку в Збройних Силах України РПГ-26 1993 року випуску не рахуються.

  В Міноборни наголошують, що "реактивні протитанкові гранати РПГ-26 за допомогою яких останнім часом здійснено обстріли терористами об’єктів, де несуть службу українські військовослужбовці в зоні проведення антитерористичної операції, завезені в Україну з-за кордону."

  РПГ-26 "Аглень" (індекс ГРАУ – 6Г19) реактивна протитанкова граната, розроблена в НВО "Базальт" на заміну РПГ-22 "Нетто", для підвищення бойових можливостей механізованих та повітряно – десантних підрозділів. В 1985 році була прийнята на озброєння Радянської Армії.

  В РПГ-26 була реалізована можливість зворотного переведення з бойового в похідний стан. Крім того збільшена бронебійність, початкова швидкість та зменшений час переведення в бойовий стан.

  Склопластиковий контейнер – пускова установка РПГ-26 – виконаний по однотрубній схемі, без використання насадок та інших систем подовження ствола. Металеві відкидні кришки були замінені гумовими з роз’ємними пелюстковими мембранами, що дозволило здійснювати постріл без попереднього відкриття кришки.

  Калібр РПГ-26 "Аглень" - 73 мм, довжина – 770 мм, вага – 2,9 кг, початкова швидкість гранати 144 м, дальність прямого пострілу по цілі висотою 2 м – 170 м, ефективність стрільби по рухомій бронетехніці – 150 м, здатність до пробивання броні – до 220 мм.  
  Попередній матеріал
  У Маріуполі 9 травня загинули дев'ять осіб, ще 42 поранені - Донецька ОДА
  Наступний матеріал
  Маріупольська міськрада вдвічі збільшила число вуличних патрулів
  Теги:
  Loading...