5.ua

Медики-добровольці презентували машину Жужу, на якій вирвались з іловайського котла

  Лікарі-хірурги батальйону "Миротворець" тільки-но приїхали до Києва у відпустку, а вже планують повернутися до зони бойових дій. Виходячи з котла під Іловайськом, медики дивом вижили самі, та ще й врятували понад дев'яносто поранених.

  Журналістам вони продемонстрували свою щасливу машину, яка замінила їм і реанімобіль, і БТР. Між собою хірурги називають його Жужа.

  24 серпня медики потрапили в оточення під Іловайськом, а через п'ять днів – під мінометний обстріл, коли намагалися виїхати так званим "гуманітарним коридором".

  За кермом ЛуАЗа, або просто Жужі – лікар-хірург Всеволод Стеблюк. Він під'їжджає до столичного Михайлівського собору, звідки три тижні тому його екіпаж вирушив до зони АТО. Транспортер уже не такий новий і потребує серйозного ремонту.

  Екіпаж медиків зустріли колеги та друзі.

  Всеволод Стеблюк узяв відпустку на роботі, і поїхав на війну з батальйоном "Миротворець". Руки медика на фронті зайвими не бувають, каже він. На транспортері він самотужки вивіз із поля бою тридцять п'ять поранених. Загалом екіпаж Жужі врятував 90 бійців.

  Лікар-хірург екіпажу Микола Ленько розповідає: робили неможливе: оперували поранених просто на коліях, під тепловозами, без знеболювальних та протишокових препаратів – в аптечці їх просто не залишилося. Найближча лікарня була за 120 кілометрів.

  Хірург каже: "В зоні бойових дій має бути первинний госпіталь, первинний сортувальний пункт, вторинний, де надається медична допомога, і вже спецалізований пункт третього порядку, де надається кваліфікована медична допомога. У нас цієї ланки абсолютно немає. Це ланка виживання".

  З усієї колони, що йшла так званим "гуманітарним коридором" з Іловайська, Жужа – єдина машина, яка залишилася цілою. Транспортер буквально проривався через шквал вогню, вивозячи поранених.

  Кулеметник Віталій Мариненко розповів: "Ми – маленька машина, ми почали прориватися за колонами, практично по дорозі старалися накидати на себе більше поранених. Люди не розуміли, була паніка, хто міг – біг своїм ходом".

  Тільки-но медики поправлять здоров'я, знову планують повернутися до зони АТО. Для своїх колег київські лікарі зібрали гроші, на які закупили десять медичних сумок з необхідними препаратами для польових умов.

  Колеги Всеволода Стеблюка написали відкритого листа Президенту з проханням надати йому звання Героя України, а сам він просить про єдине - пам'ятати героїв, які загинули.

  "Хочу подякувати всім, хто молився за нас. Хочу подякувати тим, хто допомогав, чекав, вірив. На жаль за подіями у Іловайську не була оголошена скорбота державна, хоча там полягло багато хлопців. Ми особисто втратили чудову людину – Влада Ковальова. Це лікар-хірург з батальйону "Херсон". Влад загинув, рятуючи поранених", – каже герой.

  Юлія Божко, Андрій Каньшин, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Міліціонери затримали одного із ватажків терористів на Донеччині
  Наступний матеріал
  Сьогодні в зоні АТО вперше відносно спокійно - РНБО
  Теги:
  Loading...