фото peremogi.livejournal.com

Киянин розробив збірний бліндаж для бійців АТО

  Будівельники і волонтери замислилися над питанням побудови теплих і безпечних польових бліндажів. Як результат - запустили новий проект.

  Бліндажі розраховані на 21 бійця і обладнані усім необхідним, тому зима не страшна. Та головне – це надійне укриття від вогню супротивника, запевняють майстри. Коштує одна така споруда 80 тисяч гривень.

  Розробив проект киянин Андрій Кравз. Він будівельник у 5-му поколінні. За сімейну справу взялися разом із батьком. На проектування бліндажа витратили три місяці.

  Польовий бліндаж, розроблений Кравзом, складається з одного господарського і трьох житлових модулів. У центральному – системи обігріву, вентиляції та кухня. Кожен житловий модуль розрахований на сімох бійців.  Стіни споруди утеплені 10-сантиметровим шаром пінопласту та обшиті водостійкою фанерою. На передовій такий бліндаж залишається просто скласти, як конструктор, і закопати поглибше у землю. Розробники запевняють – на складання піде буквально кілька годин.

  Щоб перевірити надійність бліндажу, майстри навіть випробували його на полігоні – підірвали протитанковою міною. За результатами тесту виявлені недоліки усунули, тож тепер бліндаж захистить навіть від прямого попадання 122-міліметрових артснарядів або мін 120 мм.

  Будівельники спільно з волонтерами зібрали гроші поки що на три бліндажі – вже наступного тижня вони поїдуть на передову. А волонтери продовжують збирати кошти на нові подарунки захисникам України.

  Попередній матеріал
  Мешканці Словянська привітали бійців ЗСУ зі святом
  Наступний матеріал
  Уряд США планує нові поставки нелетальних озброєнь Україні
  Теги:
  Loading...