Фото letnews.ru

Керрі і Лавров закликають одне одного виконати Женевські домовленості

  Голови зовнішньополітичних відомств США і Росії Джон Керрі і Сергій Лавров у телефонній розмові в понеділок закликали одне одного вплинути на виконання в Україні Женевської заяви, повідомили в обох відомствах. Про це повідомляє

  Державний секретар США, як поінформувала речниця Держдепартаменту Джен Псакі, закликав Росію піти на конкретні кроки, щоб домогтися втілення Женевської домовленості, серед того публічно закликати сепаратистів в Україні звільнити незаконно захоплені будівлі і влаштовані ними контрольно-пропускні пункти, погодитися на амністію і вирішувати своє невдоволення владою політичним шляхом.
   
  Крім того, повідомила речниця Держдепу, Керрі закликав Лаврова призначити від Росії чільного дипломата до складу місії Організації з безпеки і співпраці в Європі, щоб, за її словами, "дати сепаратистам чітко знати, що Росія підтримує домовленість і прагне деескалації".  Вона наголосила при цьому, що недавні заяви Росії, які ставлять під сумнів відданість України Женевським домовленостям, не відповідають дійсності. Псакі навела приклади виконання Києвом цих умов і закликала Москву засвідчити такий же рівень відданості цим домовленостям.

  В той же час, за версією МЗС Росії, Лавров теж говорив про "провокації бойовиків-екстремістів" на Південному Сході України, але мав під цим на увазі не дії проросійських сепаратистів, які діють, на думку оглядачів, за підтримки і під керуванням спецслужб Росії – він знову твердив про нібито "насильницькі дії Правого сектору". За твердженнями чільного російського дипломата, саме "нездатність і небажання київської влади" покласти край таким діям, а також "припинити арешти і звільнити з-під варти активістів руху протесту в південно-східних регіонах" нібито й ставить під загрозу виконання умов Женевської заяви.

  Попередній матеріал
  Мінсоцполітики: Уряд проіндексує мінімальну зарплату з травня
  Наступний матеріал
  Віце-президент США та в.о. президента України зустрінуться 22 квітня
  Теги:
  Loading...