Chatham House

Amnesty International вказує на порушення прав людини членами батальйону "Айдар"

  Українська влада має взяти під контроль добровольчі батальйони і почати розслідувати випадки порушень добровольчим військовим формуванням "Айдар" міжнародного законодавства у сфері прав людини.


  Про це заявив генеральний секретар правозахисної організації Amnesty International Саліл Шетті, повідомляє "Радіо Свобода".

  "Ми маємо підтвердження десятків випадків порушення прав людини добровольчими батальйонами, зокрема, "Айдаром" на півночі Луганської області. Важливо наразі, аби український уряд негайно розслідував проблему порушення прав людини", - сказав він.

  За інформацією Amnesty International, вони мають факти, що вказують на безконтрольний характер діяльності "Айдару", а також неспроможність чи небажання місцевих правоохоронців розслідувати здійснені правопорушення. Зокрема, мова йде про порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного законодавства з прав людини: викрадення, незаконні затримання, жорстоке поводження, пограбування, вимагання та можливі страти, розповів генсек організації.

  Amnesty International зазначила, що вони не проводили кримінальне розслідування, адже це обов'язок держави, де скоєні злочини. Втім організація посилається на свідчення потерпілих і членів інших добровольчих батальйонів, які неодноразово вказували на "безчинства "Айдару"".
  Попередній матеріал
  В Омську почали з‘являтися графіті "синьо-жовтого" Криму
  Наступний матеріал
  Яценюк відсторонив голову Укрзалізниці на час перевірки
  Теги:
  Loading...