5.ua

Верховна Рада повернула країні військові прокуратури

  Верховна Рада України на пленарному засіданні 14 серпня прийняла проект Закону про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо утворення в системі органів прокуратури військових прокуратур.За відповідний законопроект № 4446а за основу і в цілому проголосували 249 народних депутатів. Про це повідомлено на сайті Генпрокуратури України.


  Також зазначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


  Довідково: Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, утворення військових прокуратур обумовлюється необхідністю здійснення нагляду за додержанням законів в оперативних підрозділах окремих військових формувань та розвідувальних органах, працівники яких мають статус військовослужбовців.

  Прийнятий законопроект передбачає утворення Головної військової прокуратури (на правах структурного підрозділу Генеральної прокуратури України), військових прокуратур регіонів (на правах обласних), військових прокуратур гарнізонів та інших військових прокуратур, прирівняних до прокуратур міст і районів. Головну військову прокуратуру очолює заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор.

  Грошове утримання прокурорів, слідчих та інших працівників військових прокуратур, забезпечення їх діяльності здійснюється Генеральною прокуратурою України, а забезпечення їх охороною, транспортом та засобами зв’язку, засобами індивідуального захисту, вогнепальною зброєю, іншим необхідним майном – Міністерством оборони України.
  Попередній матеріал
  Рада прийняла закон про люстрацію в першому читанні
  Наступний матеріал
  На Вінниччині працюватимуть дев'ять цукроварних заводів
  Теги:
  Loading...