5.ua

Кабмін залишив хімічні підприємства Фірташа без українського газу

  Кабінет міністрів України прийняв рішення заборонити виробникам мінеральних добрив використовувати український газ внутрішнього видобутку і газ, який знаходиться у сховищах. Як зазначається, такий крок продиктований необхідністю "економії газу". Відповідну постанову №488 Кабмін затвердив 29 вересня, її текст оприлюднено на сайті уряду.


  "...Припинити використання для технологічних потреб природного газу підприємствами, які виробляють мінеральні добрива (код 20.15 за КВЕД), крім такого [на газ], що буде імпортовано цими підприємствами після набрання чинності цієї постанови" - йдеться у документі.

  Заборона вводиться з 1 жовтня і діє до закінчення осінньо-зимового періоду 2014/15 року, "або до прийняття окремого рішення Кабміну".

  Як відомо, в Україні виробництво мінеральних добрив контролює олігах Дмитро Фірташ. Йому через Group DF належать хімпідприємства черкаський "Азот" і "Рівнеазот", концерн "Стирол" та інші. Холдингу Ostchem, який керує хімічними активами Фірташа, належить кілька мільярдів кубометрів газу в українських газових сховищах. Але використати їх після даного рішення уряду поки що не вдасться.

  Нагадаємо, 13 березня п.р. Фірташ був затриманий австрійською поліцією на вимогу ФБР. Зараз український бізнесмен перебуває в СІЗО у Відні.
  Попередній матеріал
  Україна відмовилася будувати міст через Керченську протоку разом з Росією
  Наступний матеріал
  Бійці чернігівського батальйону повернулись з Донбасу на відпочинок
  Теги:
  Loading...