5.ua

Генпрокуратура почала розслідувати діло депутатів-авторів "законів про диктатуру 16 січня"

  Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування щодо колишнього першого віце-спікера Ігоря Калєтніка і народного депутата Володимира Олійника за фактом фальсифікації підрахунку голосів під час засідання Верховної Ради України 16 січня 2014 року. Інформація про це 9 травня була оприлюднена на сайті ГПУ.


  Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, відомості про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).
   
  "Встановлено, що під час проведення вказаного пленарного засідання під головуванням Калєтніка, з порушенням процедури розгляду й ухвалення законопроектів, без використання системи "Рада" відбулося голосування пакету законів, якими суттєво обмежувалися конституційні права та свободи громадян України", – йдеться в повідомленні ГПУ.

  При цьому, зауважили в ГПУ, результати голосування озвучувалися головою лічильної комісії Олійником без підрахунку голосів народних депутатів і незважаючи на відсутність деяких із них під час голосування у залі Верховної Ради.

  "У подальшому, прийняття вказаних законопроектів та оприлюднення їх у парламентських та урядових ЗМІ призвело до ескалації конфлікту між громадянами України та працівниками правоохоронних органів, що в результаті спричинило людські жертви", – йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, 16 січня тодішні провладні фракції у Верховній Раді ухвалили ряд законів, які, значно та невиправно обмежували  права і свободи українських громадян. Документи ухвалювалися без обговорення, шляхом підняття рук. Опозиція тоді розцінила закони, ухвалені 16 січня, як "державний переворот". Згодом ухвалення цих законів скасували, але частину з них ухвалили знову.
  Попередній матеріал
  У Гані сталася катастрофа вертольота з підрядчиками ЛУКОЙЛа, є загиблі
  Наступний матеріал
  Путін прибув до Криму
  Теги:
  Loading...