5.ua

Фіскальній службі вдалося перекрити цілу низку незаконних схем уникнення оподаткування

  Фіскальній службі вдалося перекрити цілу низку незаконних схем уникнення оподаткування, а показник детінізації економіки - найвищий за останні 10 років.

  Про це заявив Голова Державної фіскальної служби (ДФС) Ігор Білоус під час брифінгу 8 вересня.

  За словами Ігоря Білоуса, діяльність ДФС з детінізації економіки, запобігання ухиленню від сплати податків, митних та інших платежів  вже принесла вагомі результати.

  "Показник детінізації є цікавий і дуже вражаючий. Це частка надходження ПДВ у валовому внутрішньому продукті країни. У першому півріччі досягнуто найвищого значення цього показника за останні десять років - 9,79 відсотка… Тож я всі розмови про те, що ми нічого не робимо, ПДВ не збирається і продовжують існувати схеми, як вони існували раніше, хотів би спростити", - заявив Білоус.

  За його словами, з початку поточного року оперативними підрозділами ДФС України припинено протиправну діяльність 38 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано майже 5 млрд. гривень. За результатами документальних перевірок підприємств реального сектору економіки, які користувалися послугами конвертаторів, до бюджету стягнуто 341,7 млн. грн.

  "Митними органами перекрито незаконні схеми ввезення до України нафтопродуктів, їхня легалізація на ринку України з початку березня цього року вже дала позитивний результат в 7,6 млрд. грн. додаткових митних платежів", - зазначив Ігор Білоус.

  Він додав, що в результаті налагодженого ефективного контролю за правильністю та достовірністю декларування товарів, що переміщуються через кордон, у серпні досягнуто рекордних цього року значень таких показників як податкове навантаження на один котейнер, а також митна вартість кілограма продукції,  що переміщується контейнерами. 

  "Такого показника взагалі ніколи не було в історії України. Якою ціною це дається? Можу сказати, що дуже важкою. Це спільна дія нас і інших правоохоронних органів, - сказав Ігор Білоус. - Ми дійсно досягнули результату, контрабанда стоїть. …Поки це дає свій результат. Це дуже важко дається, оскільки нам протистоїть вся "бізнес-еліта", і ті люди, які допомагають цій так званій "еліті" бути такою. Ситуація дуже складна в Одесі, в Чопі, Львові, Ягодині – на основних митницях. Але ми продовжуємо тримати натиск, це дає свої результати. Я сподіваюсь, що ми зможемо переламати ту тенденцію, яка була протягом останніх років".

  Також спеціалістами ДФС усунуто схему ухилення від оподаткування шляхом ввезення на митну територію України розукомплектованих легкових автомобілів, через яку лише цього року бюджет втратив від зменшення обсягу імпорту легкових автівок більше як 3 млрд. гривень, повідомив Ігор Білоус.

  За оперативними даними, протягом січня - серпня 2014 року Державною фіскальною службою до зведеного бюджету забезпечено 270,5 млрд. грн. платежів.

  Попередній матеріал
  Вночі російські терористи обстріляли школу та житлові будинки в Донецьку
  Наступний матеріал
  Барак Обама та Пан Гі Мун поговорили про мир в Україні
  Теги:
  Loading...