5.ua

У МВС поки не знайшли фальсифікацій у 59-му окрузі, розбираються далі

  В "проблемному" окрузі №59 (із центром у Великій Новосілки, Донецької області) на цей час немає підтверджених фактів підробки результатів волевиявлення українських громадян.


  Про це розповів на брифінгу в Києві 10 листопада радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

  Однак, за його словами, розслідується низка кримінальних проваджень у зв'язку зі спробою втручання в роботу окружкому, заявляють у Міністерстві внутрішніх справ.

  "По цьому округу немає підтверджених фактів, що там була підробка результатів волевиявлення… Там було протистояння, пов'язане з недовірою одного кандидата іншому, і протистояння виражалося в тому, що члени комісії не допускалися до роботи. Потім вони чи то зникали, чи то був збройний вплив на них з метою тиску", - сказав він.

  При цьому радник міністра підкреслив, що ні в кого немає права змушувати членів дільничних виборчих комісій "працювати так, як комусь хочеться". "Їхнє завдання (у цьому випадку – членів окружкому) – згідно з законом порахувати волевиявлення громадян", - відзначив Геращенко.

  "По цьому округу порушено цілу низку кримінальних проваджень за статтею про вплив на роботу виборчих комісій", - зазначив Геращенко.

  За його словами, у цей час ситуація на окрузі перебуває під контролем.
  "Було почато достатньо заходів для охорони членів виборчої комісії, яким погрожували… Ми проведемо розслідування й розповімо суспільству, хто тиснув на членів комісії", - додав Геращенко.

  Як відомо, 8 листопада стало відомо, що окружна комісія прибула у ЦВК із оригіналами протоколів про результати виборів в цьому окрузі. У той же день президент Петро Порошенко звернувся до глави ЦВК Охендовського й міністра внутрішніх справ Авакова, щоб вони відповідно до їхніх повноважень взяли під особливий контроль ситуацію на 59-му окрузі.

  Зокрема, Порошенко доручив Авакову брати під особистий контроль розслідування кримінальних справ щодо порушень під час виборчого процесу на цьому окрузі й докласти йому особисто.
  Попередній матеріал
  До кінця 2015 року акцизи на тютюн та алкоголь не підвищуватимуть
  Наступний матеріал
  Україна планує взимку знову отримувати газ з Угорщини
  Loading...