5.ua

Опитування: 64% українців вважають радянську владу винною у Голодоморі [відео]

  Два відсотки українців «нічого не чули про Голодомор», половина

  64 відсотки опитаних вважають, що Голодомор спричинила влада на чолі зі Сталіним. Майже половина респондентів вбачає у цьому геноцид. 61 відсоток українців хочуть, аби вшанування жертв голоду 30-х років відбувалося на державному рівні.

  Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва: «Якщо подивтися – серед тих, хто добре знає про питання Голодомору – це більше половина літніх людей, і лише менше 20% молоді. Тобто, в середині сім’ї це питання взагалі якось не обговорюється і передача історичної пам’яті припиняється і це має компенсуватися діями держави».

  Людмила Гриневич, науковий співробітник відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАНУ: «Надзвичайно важливим є висновок цього опитування, котрий вказує на те, що Голодомор це є проблема, котра консолідує суспільство. Навіть 64 відсотки серед прихильників комуністичної партії, люди, котрі вказують на потребу проведення заходів на державному рівні – це вже досить багато про що говорить».

  Попередній матеріал
  Азаров полетів до Росії – засідати з урядовцями СНД і зустрічатись з Медведєвим
  Наступний матеріал
  Пшонка: надходить час примусового відбору крові Ющенка [відео]
  Теги:
  Loading...