Протистуючі взяли Український дім [відео]

  Символічний форпост узяли вночі. Битва за будівлю точилася понад три години. Приводом стало заселення в Українській дім двох сотень міліціонерів. Утім, все обійшлося без серйозних сутичок і завдяки перемовинам, силовики полишили будівлю. Хроніка протистояння очима кореспондентів «5 каналу» далі у сюжеті.     

   

  Тільки-но на Майдані Незалежності оголосили про результати перемовин із президентом і стало ясно - перемир’я не буде - мітингарі сунули до Українського Дому. Стоїть він на Європейській площі, в тилу барикад на Грушевського. Упродовж останніх днів до просторої будівлі звозили міліцію.

  Захисники барикад боялися - удару в спину. Боковий вхід до Українського дому відгородили новою барикадою. Біля центрального - зібрався натовп, понад тисяча людей. Вимагали - щоби усі, хто є всередині, вийшли. Обіцяли - не чіпатимуть, і навіть створили «живий коридор».

  Міліціонери на пропозицію не пристали. Протестувальники пішли у наступ. Розбили скляні двері й вікна. Пустили всередину - коктейлі молотова та феєрверки. З будівлі відповіли - водою із гідрантів і світлошумовими гранатами

  Щонайменше чотири рази повторювали ультиматум і створювали живий коридор. Але ніхто так і не вийшов. Пішли чутки - один з міліціонерів впоранений, до Українського дому викликали лікарів. Зсередини - кореспондентам «5 каналу» зізнавалися, вийти готові, але побоюються гніву керівників. Близько першої ночі пішли чутки - до обложених силовиків йде підкріплення. Частина мітингарів пішли до Михайлівського та Софійського майданів - перевіряти.

  Близько третьої до переговорів долучився Віталій Кличко. Першими з будівлі виходять шестеро бійців які під час сутичок отримали ушкодження. Скільки лишилося за стінами - незрозуміло. Переговори тривали. Нарешті о четвертій ранку силовики почали виходити із Українського дому. Через боковий вихід, будівлю полишили дві сотні людей. Йшли через живий коридор, створений мітингарями.

  Вже о пів на п’яту - до Українського дому зайшли протестувальники і заходилися прибирати наслідки нічного протистояння і життєдіяльності міліціонерів. Серед трофеїв мітингарів опинився навіть президентський штандарт.

  А на сайті МВС миттєво з'явилося повідомлення: відвести бійців вирішив особисто міністр Захарченко. Мовляв, щоб їх не взяли у полон мітингувальники.

  Ксенія Новікова, Наталя Тарасовська, Святослав Цеголко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Афганці виявили на даху Українського дому шокуючі знахідки [відео]
  Наступний матеріал
  41 одного учасника захоплення Черкаської ОДА узяли під варту
  Теги:
  Loading...