5.ua

ЗМІ: армія допомагала МВС боротись з Євромайданом

  Інтернет-видання «Українська правда» оприлюднило документи, які свідчать про те, що армія могла надавати МВС допомогу у протидії євромайданівцям.

  Згідно наведених документів за підписом начальника Генштабу Володимира Замани, Збройні сили надавали міліції військову техніку з екіпажами, допомагали транспортувати та розміщувати бійців Внутрішній військ. Так, у телеграмі, відправленій командувачу сухопутних військ та начальнику тилу, йдеться про розміщення підрозділів Внутрішніх військ на базі об'єднаного збірного пункту Київського міського комісаріату Оперативного командування «Північ». Наказ датовано 12-м грудня минулого року.

  Інший наказ від 18-го лютого 2014-го, коли почався останній спалах протистояння у центрі Києва, регламентує надання МВС 30-ти одиниць автотехніки для перевезення особового складу та забезпечення безпеки дорожнього руху.

  Також в рамках так званих «антитерористичних заходів» передбачалося перебазування до Василькова двох вертольотів Мі-8 з резервними екіпажами і техніки для руйнування та подолання перешкод. Також військові мали надати міліції три прожектори на вантажівках та одну станцію озвучення. Наказ також датовано 18-тим лютого.

  Крім того, з 10-14 лютого мало проводитись перебазування десантників, нібито, в рамках проведення навчань. Про кількість військ та маршрут переміщення підрозділів у документі не йдеться.

  Накази підписані генералом Заманою. Наприкінці протистояння він написав заяву на звільнення з Генштабу і зараз його ж вже нова влада призначила куратором Міноборони. Як відомо, у відомстві неодноразово запевняли, що армія у конфлікт не втручатиметься. 19-го лютого Віктор Янукович звільнив Володимира Заману з посади начальника Генштабу, призначивши Юрія Іл’їна. Уже наступного дня у Міноборони заявили, що готові застосувати силу до радикальних мітингувальників. Тоді ж Іль’їн наказав низці військових частин перемістити екіпіровані та озброєні групи для розгону Майдану.

  Попередній матеріал
  МОЗ: за добу до медиків звернулось ще 56 поранених
  Наступний матеріал
  Севастополем керує росіянин, місто оточили блокпостами
  Теги:
  Loading...