5.ua

Україна звернулась в Гаагу з проханням розслідувати події на Майдані

  Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі отримав декларацію, подану урядом України, з визнанням юрисдикції МКС щодо розслідування подій на Майдані. Про це з посиланням на МКС повідомляє інформаційна служба ВВС.

  В декларації йдеться про події в Києві в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року. Як пояснив секретар Міжнародного кримінального суду Гарман фон Хебель, факт звернення не обов'язково означає, що розслідування автоматично буде проведено, однак це дозволить прокурору ініціювати розслідування в тому випадку, якщо надана інформація виявиться достатньою підставою для подальших дій з боку МКС.

  Кореспондент ВВС в Гаазі Анна Холліген повідомила, що прокурор Міжнародного кримінального суду може також клопотати до суддів МКС про видачу повістки в суд або ордера на арешт осіб, обвинувачених у скоєнні злочинів.

  Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков поклав відповідальність за розстріл евромайданівців в центрі Києва на спецпідрозділ "Беркут". За офіційними даними, під час сутичок в центрі Києва минулої зими загинуло 106 людей.

  Попередній матеріал
  Кабмін призначив главу Національної агенції з державної служби
  Наступний матеріал
  Міндоходів називає тіньову економіку головним резервом для надходжень у бюджет
  Теги:
  Loading...