5.ua

Тимчасова слідча комісія доправить до ГПУ свої висновки розслідування розстрілу на Інститутській

  Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування розстрілів демонстрантів у Києві 18-20 лютого вважає, що масове вбивство людей на Майдані вчинило злочинне угруповання на чолі з Віктором Януковичем.


  Про це повідомив голова цієї комісії, народний депутат Геннадій Москаль, викладаючи матеріали справи на своєму офіційному сайті звіт ТСК.

  Також він зазначив, що 7 липня комісія надішле всі напрацьовані матеріали в Генпрокуратуру,

  Зокрема, за словами Москаля, слідча комісія вирішила, що організаторів і виконавців розстрілу учасників акцій протесту, які отримали назву "Майдан", можна за всіма ознаками вважати злочинним угрупованням.

  "Комісія дійшла висновку, що керівником даної злочинної організації є колишній президент України Віктор Янукович", бо він "не застосував жодних заходів, передбачених ст. 106, 107 Конституції України, щодо припинення громадянського протистояння, яке призвело до численних жертв серед українських громадян", - йдеться у звіті.

  У цю злочинну організацію, за даними ТСК, входили:

  - весь склад Кабінету міністрів України (включно з главою МВС – Ред.), яким 22  січня 2014 року було ухвалено протиправні постанови № 12,13,14, які, на думку комісії, і призвели до зіткнень 18 лютого (на сьогодні ці акти скасовані Окружним Адміністративним судом Києва);

  - командувач внутрішніх військ Станіслав Шуляк;

  - заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк;

  - заступник начальника ГУ МВС у Києві Валерій Мазан;

  - заступник начальника ГУ МВС у Києві Петро Фетчук;

  - начальник управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві Олег Мариненко;

  -  начальник спецпідрозділу "Беркут" ГУ МВС у Києві Сергій Кусюк;

  - голова Служби безпеки України Олександр Якименко;

  - перший заступник голови СБУ Володимир Тоцький;

  - начальник спецпідрозділу "Альфа" СБУ Олег Присяжний;

  - начальник Антитерористичного центру СБУ Андрій Меркулов;

  - перший заступник міністра Кабінету міністрів Владислав Забарський;

  - весь склад оперативного штабу, який був створений наказом голови СБУ Якименком для проведення Антитерористичної операції проти Майдану;

  - повний склад суддів Печерського районного суду Києва, які 9 грудня 2013 року винесли неправосудну ухвалу, якою заборонялося перешкоджати пересуванню громадян, зокрема, блокуванням вулиць, тобто фактично заборонявся Майдан (№ 757/27190/13-Ц);

  - посадові особи Київської міськради, які в порушення статті 33 Конституції України подали позов до Печерського райсуду Києва, на підставі якого той виніс ухвалу 09.12.2013.

  "Дії цих осіб підпадають під статтю 255 Кримінального Кодексу України – "Створення злочинної організації", - наголошується у звіті ТСК.
  Попередній матеріал
  Кірєєва оголошено у розшук
  Наступний матеріал
  Московський суд розгляне питання про продовження арешту режисера Сенцова
  Теги:
  Loading...