5.ua

Силовики про події 18-20 лютого в центрі Києва - спецрепортаж

  12 членів окремої "чорної роти" спецпідрозділу “Беркут”, ще кілька людей, які брали участь у викраденнях активістів Євромайдану, підпалах автомобілів - затримані. МВС спільно з СБУ та ГПУ прозвітували про перший етап розслідування подій в Києві та Харкові у січні-лютому.

  Керівники силових відомств відкрили лише інформацію по кількох епізодах, слідство в яких майже завершене. Подробиці в сюжеті.

  Хто вони, ці спецпризначенці з жовтими пов’язками на руках,- у Генеральній прокуратурі знають. Кажуть, що 20 лютого в активістів Євромайдану з боку жовтневого палацу стріляли бійці "чорної роти". Це спеціальний загін столичного “Беркуту”. Їм роздали вогнепальну зброю. За один день ці стрілки, за даними МВС, вбили 17-х людей. Слідство встановило всіх, хто брав участь у цій операції. Нині ж з’ясовують - хто з них власне вбивав. 12-х беркутівців, зокрема і керівника роти,  майора Дмитра Садовника, затримали. 

  Вбивали людей, як з’ясувало слідство, не тільки на центральних вулицях. Активістів протягом січня-лютого викрадали, лупцювали на околицях столиці, в Київській області, в Харкові. За схемою, представленою міністром внутрішніх справ,  керував бандитськими угрупованнями ті тушок Віктор Зубрицький. Він  очолює медіа-холдинг "Контакт".

  Тітушки Зубрицького знущались над людьми у Маріїнському парку, в районі кріпосного провулку 19 та 20 лютого, кажуть в МВС. І додають,- ці ж люди викрали Юрія Вербицького та Ігоря Луценка. Також -  ще близько 10 людей.

  За схемою, представленою МВС, викрадали людей під наглядом колишніх УБОЗівців - Станіслава Рогозіна та Юрія Федька. Їм підпорядковувався лідер харківської організації "Оплот" Євген Жилін. Саме прибічники останнього  підпалювали автомобілі активістів в Києві та Харкові. Вони були у тісних зв’язках з мером Харкова Геннадієм Кернесом. Його нині посадили під домашній арешт.

  Щодо снайперів: на думку силовиків, сім офіцерів за наказом колишнього голови служби безпеки Якименка базувались на даху будинку за адресою Хрещатик  7/11 і стільки ж на даху будинку № 6 на вулиці Костьольній.- але тільки 18-ого лютого. Звідки стріляли 20 лютого в СБУ поки що достеменно не встановили.

  Те, що снайперами командував полковник Асавелюк, якого бачили в оточенні "жовтих пов’язок" силовики не підтверджують. Кажуть, що поки не мають доказів його вини, але продовжують внутрішню перевірку. Так само досліджують і решту епізодів Євромайдану: розгін студентів 30 листопада, викрадення Дмитра Булатова та інші. Подробиць цих справ не розкривають, мовляв, хочуть зібрати більше доказів, аби винні не були виправдані.

  Даря Феденко, Дмитро Демішев

  Попередній матеріал
  Росія відкликає для консультацій свого представника при НАТО
  Наступний матеріал
  Японія нагадала Росії про українців Далекого Сходу
  Теги:
  Loading...