5.ua

Стрілянина 20 лютого: як це відбувалося

  Нині Україна сумує за 103 загиблими під час протестів загалом у період від 30 листопада минулого року до 11 березня. Такі офіційні дані від МОЗу.

  Найбільше смертей сталося 20 лютого. Цей день охрестили ще "чорним четвергом". Тоді було найінтенсивніше застосування вогнепальної зброї. Більшість людей загинули від куль снайперів, котрі цілили переважно у голову, серце чи шию. Медична служба майдану нарахувала у той день щонайменше 70 загиблих.

  Попри домовлене перемир’я між опозицією та Віктором Януковичем 20 лютого силовики розпочали бойові дії проти Майдану. Тоді прес-служба ВО "Свободи" повідомила, що з боку Інститутської по людях відкрили вогонь снайпери. Поранених несли у готель "Україна". Пізніше Генпрокурор Махніцький назвав місця, звідки могли стріляти снайпери: це будівля Національного банку, готель "Україна", "Будинок з химерами". Усі дислокації були на території силовиків. Також голова МВС Арсен Аваков припускав, що стрілянину на Майдані спровокували снайпери, які представляли "третю силу", тобто іноземці. Нібито вони стріляли і в протестувальників, і в силовиків. Частина спецпризначенців могла постраждати і від куль самих активістів. Деякі протестувальники не приховували, що у них була зброя. Але, як вони стверджують - виключно для самозахисту.

  Раніше повідомлялося, що на думку усунутого з посади президента Віктора Януковича, стрілянину 20 лютого здійснювали снайпери з боку Майдану.

  Попередній матеріал
  Депутат ЛДПР зняв кліп "Крим"
  Наступний матеріал
  Російська мова в Україні захищена краще, ніж мови інших меншин - Рада Європи
  Теги:
  Loading...