Фото telegraf.com.ua

Знайшлися 90 євромайданівців, яких вважали зниклими безвісти

  В МВС заявили, що після активних розшукових дій знайдено та встановлено перебування 90 громадян, заяви про зникнення яких надійшли під час Євромайдану. Про це в прес-службі відомства заявила 11 квітня.

  В МВС вважають, що причиною розшуку цих людей переважно ставав той факт, що "зниклі" несвоєчасно повідомляли рідним про своє місцезнаходження.

  У Департаменті карного розшуку МВС України також зазначили, що кожен факт безвісного зникнення людини розглядається як надзвичайна подія. На жаль, у суспільстві продовжує побутувати стереотип, що звертатися до міліції із заявою про розшук особи слід лише через 3 доби після її зникнення. Насправді працівники міліції не мають права з будь-яких причин відмовити у прийомі заяви чи повідомлення про зникнення особи.

  "Заява або повідомлення про безвісне зникнення громадян негайно реєструється у черговій частині відділу міліції. До останнього місця перебування зниклого виїздить слідчо-оперативна група. Правоохоронці збирають необхідну інформацію про зниклу особу та встановлюють обставини її зникнення. Зібрана інформація допоможе знайти або ідентифікувати людину", - підкреслили в МВС України.

  Варто нагадати, що за кожною заявою про безвісне зникнення громадян органами внутрішніх справ, відповідно до вимог ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України, відкриваються кримінальні провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. За кожним таким фактом не пізніше 10 діб з моменту надходження заяви заводиться оперативно-розшукова справа, а у випадку зникнення дитини – навіть упродовж доби.

  Попередній матеріал
  Уряд поверне владу територіальним громадам - в міста та села
  Наступний матеріал
  Більше 3000 військовослужбовців та членів їх сімей прибули з Криму до материкової України
  Теги:
  Loading...