Фото прес-служби АП

Президент вручив орден Героїв Небесної Сотні батькам Михайла Жизневського

  Український президент Порошенко нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців – громадян Білорусі Михайла Жизневського, Грузії – Зураба Хурцію і Давида Кіпіані, які загинули під час Революції Гідності минулої зими.


  Про це 28 листопада повідомила прес-служба глави держави.

  Як зазначено у повідомленні, відповідний документ Петро Порошенко підписав під час зустрічі з батьками Михайла Жизневського, яким передав нагороду їх сина.

  Глава держави подякував родині за те, що виховали героя, пам'ять про якого назавжди залишиться в серцях українців.

  "Ваш син – дійсно герой. Він віддав найцінніше – своє життя. І віддав його не тільки за свободу України, але і за те, щоб була демократія і свобода в усій Європі і в усьому світі", – зазначив президент Порошенко.

  В свою чергу мати Михайла Жизневського розповіла, що в Білорусі її сина вважають "бандитом і нацистом", на могилі загиблого героя невідомі постійно зривають український прапор. Вона висловила сподівання, що звання Героя України дозволить змінити ставлення до її сина на батьківщині.

  Петро Порошенко нагадав, що для загиблих героїв Революції Гідності було започатковано нагороду – орден Героїв Небесної Сотні. Президент зазначив, що робить все можливе для того, щоб Михайло Жизневський отримав звання Героя України, однак зараз закон не дозволяє вручати цю нагороду іноземцям, і потрібне відповідне рішення Верховної Ради. Глава держави також висловив сподівання, що Парламент ухвалить необхідні зміни в законодавство.

  Нагадаємо, депутати Київради ухвалили рішення щодо перейменування частини вулиці Інститутської на честь Небесної сотні.
  Попередній матеріал
  Чотири людини загинули внаслідок зіткнень з поліцією в Каїрі
  Наступний матеріал
  Генерал Назаров, якого підозрюють у недбалості, через яку загинули 49 десантників, не буде ухилятися від слідства - захист
  Loading...