5.ua

Польща прийняла на лікування до 30 євромайданівців

  Щонайменше тридцятеро потерпілих під час сутичок у центрі Києва минулого тижня нині перебувають на лікуванні у Польщі. Лише у Перемишлі зараз – півтора десятки активістів, а ще – у Ярославі, Кракові, Варшаві та Любліні. Транспортування відбувалося миттєво – проблеми з документами вирішували впродовж кількох годин.

  Польща – одна з перших європейських країн, яка одразу погодилась взяти на лікування поранених українських активістів. Лише у шпиталях Перемишля перебуває п'ятнадцять потерпілих. Ще кілька десятків у – Ярославі, Кракові, Варшаві та Любліні.

  Роман Тітик тиждень не встає з лікарняного ліжка. Двадцятого лютого у Києві чоловік отримав вогнепальне поранення. Снайпер поцілив у суглоб правої ноги. Кулю дістали медичні волонтери ще у столиці. Далі ж відправили пораненого до Львова, а згодом - перевезли до Польщі.

  Роман Тітик, активіст Майдану: «Найстрашніше було, коли Майдан зачищали – у вівторок. Коли ті постріли, ті гранати, той газ. Чого вже боятися – стріляли в друзів, нема чого вже боятися».

  Ще майже місяць Романа Тітика лікуватимуть у Перемишлі. Щоправда, каже, попри те що перебуває на чужині, відвідувачів має вдосталь. Щодня приходять незнайомі люди, здебільшого – з діаспори. Також приїздять і родичі, і друзі з рідного Ходорова, що на Львівщині.

  Степан Осімницький, товариш Романа Тітика: «Приїхали, щоб підтримати хоча би якось, морально. Поговорити, розрадити якось його. Тому що побачивши, можливо нас, трошки легше стане на душі, трошки шось забудеться».

  Кшиштоф Поплавський, заступник директора Обласного шпиталю Перемишля: «Стан майже усіх потерпілих стабільний, щоправда – три пацієнти у тяжкому стані. Боремося за їхнє життя. Загалом – це вогнепальні поранення тазового відділу, грудної клітки і шиї. Є також пацієнт, який вимагає тривалої реабілітації після ампутації лівої руки та п’ястка правої».

  Земляка Тітика – львів’янина Богдана Вархуляка – поранили 18 лютого. Міліцейська куля пробила руку наскрізь. Чоловік каже: цілком задоволений лікуванням і навіть уже намагається пораненою рукою тримати голку.

  Богдан Вархуляк, активіст Майдану: «Тут обслуговування на вищому рівні. Все без хабарів, а то все взятки і взятки. А повинні робити державу».

  Олександр Бачик, почесний консул України в Перемишлі: «Багато людей відвідує потерпілих. Приносять харчі та потрібні речі. І я, як почесний консул України в Перемишлі, також опікуюся громадянами України і морально, і матеріально».

  Лікують українців, які постраждали під час сутичок на Майдані, муніципальним коштом тих міст, які запросили їх на реабілітацію. Пропозиції допомогти Україні висловили й інші країни. Першою приймала поранених Литва, лікують героїв Майдану також і в Чехії.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Польща, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд заарештував підозрюваного у знущаннях над євромайданівцем
  Наступний матеріал
  Кримські депутати і новий уряд АРК чекають грошей від Москви
  Теги:
  Loading...