5.ua

План штурму Майдану: як це могло бути

  Як хотіли штурмувати Майдан: депутат Геннадій Москаль поширив документальні подробиці спецоперацій «Хвиля» і «Бумеранг». Штурмувати головну площу мали 22 тисячі силовиків. Перед атакою мали вимкнути світло, мобільний зв’язок і телеканали. За потреби, силовики могли використати під час штурму гелікоптер.

  10 тисяч бійців Внутрішніх військ,12 тисяч міліціянтів, серед них – 2 тисячі беркутівців. Такими силами збиралися здійснювати спецоперації «Хвиля» та «Бумеранг» із зачистки Майдану.  

  Брати Майдан хотіли з двох напрямків – із вулиць Інститутської та Городецького. А на Лютеранській збиралися імітувати штурм. Щоби відволікти.

  У документі, оприлюдненому Геннадієм Москалем, у деталях розписаний штурм Будинку профспілок: забігти, зачистити, озброєних – захопити, за потреби – застосувати зброю. На штурм саме цієї будівлі мали кинути 224 бійця спецпідрозділу СБУ «Альфа».

  Їхати напролом через барикади мала би техніка Міністерства оборони. Ще один запланований пункт – безпосередньо перед штурмом у всьому центрі Києва мали відімкнути світло, мобільний зв’язок, перекрити виходи з метро і колекторів. Навіть дзвони Михайлівського і Володимирського мали би на час спецоперацій мовчати.

  Вимкнути кілька телеканалів на час зачистки, зокрема й 5-й канал, теж було у планах силовиків. Чекали на поранених з усіх боків – тому замовляли додаткові місця і запаси донорської крові.

  За оприлюдненою інформацією депутата Москаля, снайпери на Інститутській – це бійці підрозділу спецоперацій Внутрішніх військ та бійці підрозділу «Омега». Допомагав у підготовці штурму, за словами Москаля, екс-заступник керівника Головного розвідувального управління Російської федерації. А наказ застосовувати зброю Віталій Захарченко дав спецпідрозділу «Сокіл».

  Окремий пункт в оприлюдненому документі – чого бійцям бракує для успішного виконання зачистки. Скаржаться: надто мало світло-шумових гранат, вогнетривких костюмів і транспорту.

  Анна Мірошниченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ВРУ призначить одночасні вибори мера Києва і президента?
  Наступний матеріал
  Охендовський запевняє – ЦВК працюватиме чесно
  Теги:
  Loading...