5.ua

На реабілітацію до Ізраїлю відлетіли 9 євромайданівців

  Пообідді літак із пораненими вилетів з аеропорту «Бориспіль». У супроводі німецьких медиків, вони прибудуть до ізраїльських клінік, де лікуватимуться впродовж кількох місяців.

  Біля лікарні швидкої допомоги чекають транспорт і волонтери. Звідси почали виїжджати на лікування за кордон євромайданівці, яких поцілили під час кривавих подій у середмісті Києва.

  Наталія Попова, волонтер: «Сьогодні ми летимо, 9 осіб до Тель-Авіва. Дай Бог, щоб всі долетіли живими і нас там вилікували. Я ранок починаю молитвою - Боже, дай щоб ми туди полетіли, щоб ми долетіли живі і щоб хлопців там підняли на ноги».

  До карети «Швидкої» транспортують Артема Запотоцького. Чоловік отримав кілька вогнепальних поранень, понад тиждень провів у реанімації, переніс кілька операцій і чекав на лікування в Ізраїлі. У дорогу вирушає з посмішкою.

  Артем Запотоцький, євромайданівець: «Настрій гарний, літати не боюся, просто знаю, що чекає важка робота по відновленню здоров’я. Надіюсь на краще, звичайно, тільки на краще».

  У дорогу Артема проводжає кум Сергій Веремчук, який його доглядав і підтримував.

  Сергій Веремчук, кум Артема Запотоцького: «Дуже вдячний всім, хто поміг - волонетри, небайдужі люди, організації. Довго ми чекали цього, думаю що роботи над здоров’ям буде довго і кропітливо, але на кращий результат, думаю на ноги він стане».

  У аеропорту «Бориспіль» біля віп-терміналу теж стоять швидкі. В одній з цих карет на виліт до Ізраїлю чекає Сергій Железняк. У дорогу вирушає у майданівському камуфляжному вбранні й з бойовим настроєм.

  Сергій Железняк, євромайданівець: «Пуля зачепила сухожилля, пару артерій і дуже сильно порвані м’язи. Є загроза того, що я не зможу стати на ногу. Настрій бойовий тому що хочеться реально жити повноцінним життям, ставити свою сім`ю».

  Дев’ятеро євромайданівців зі столичних лікарень вирушили до двох ізраїльських клінік. Гроші на літак дав благодійник, а от фінансові питання щодо лікування людей ще не закриті, кажуть волонтери.

  Наталія Попова, волонтер:«Фонд Приирпення на Запотоцкого и Гуча обещает перечислить 150 тысяч долларов. На 8 человек в Каплане волонтеры собрали 60 тысяч долларов. Клиника Каплан согласилась принять под эту гарантийную суму всех. Я приеду, мы сделаем по каждому исследованию счет и будем всем миром собирать деньги».

  Тим часом у лікарні Швидкої допомоги залишаються 37 недужих євромайданівців. Необхідності у лікуванні за кордоном головний лікар лікарні швидкої допомоги не бачить.

  Олександр Ткаченко, головний лікар Лікарні швидкої допомоги: «Медичний показів для того щоб лікуватися за кордоном в нас нема. ми всіх прооперували хто потребував, загрози життю немає, потрібно просто таких хворих долікувати, провести певну реабілітацію. Але всі хворі, які перебували у нас внаслідок подій в києві, вони всі потребують психологічної реабілітації».

  Ксенія Дворнікова, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Міноборони відкрило рахунки для допомоги Українській армії
  Наступний матеріал
  Голова "Газпрому": Україна може залишитися без газу за борги
  Теги:
  Loading...