5.ua

Карл Більд вшанував пам'ять героїв «Небесної сотні»

  Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт відвідав Майдан Незалежності та поклав квіти загиблим під час протистоянь у середмісті Києва.

  Багато фотографував, робив нотатки й обговорював те, що бачить із послом Швеції в Україні. Більдт зізнався, що не упізнає Майдан Незалежності, який тепер більше схожий на поле битви. Тих, хто загинув, міністр назвав могутніми людьми, на яких Україна має рівнятися. Журналістам він розповів, що прибув до Києва, щоб поспілкуватися з урядовцями. І з’ясувати, яка підтримка потрібна зараз Україні, особливо під час російської агресії. За словами Карла Більдта, щодо фінансової допомоги спільно радитимуться країни-члени ЄС. Чільник МЗС Швеції не виключив: якщо Україна звернеться за підтримкою до НАТО, то може отримати й військову допомогу.

  Карл Більдт: «Я не вірю, що в Криму діють невідомі озброєні люди. Очевидно, що це - російські військові. Тому дії Росії ми розцінюємо як відвертий акт агресії проти України. Я думаю, Москва зацікавлена у створенні в Криму чогось на кшталт Придністров’я. Ми - невідступно підтримуватимемо територіальну цілісність і суверенітет України. Позиція Євросоюзу у цьому питанні дуже чітка. Я думаю, Росія матиме проблеми через свої дії. А ми - дипломатичними, політичними та економічними способами допоможемо Україні владнати ситуацію».

  Попередній матеріал
  США спростували пояснення Путіна по Україні
  Наступний матеріал
  У Криму невідомі викрали українського генерал-полковника
  Теги:
  Loading...